בחזית החיפושים: "כל דיווח נבדק"

סריקות אחר חשוד ליד הקניון, קריאה לבדוק מקלט שנפרץ וניסיונות להרגיע את התושבים - התלווינו לסיירי הביטחון העירוני במצוד אחר המחבל בצפון תל אביב. "פחד אלוהים, כולנו חסרי אונים", אומרת להם אמא מודאגת. צפו

ארבעה ימים של סריקות ללא תוצאות בחיפוש אחר נשאת מלחם שרצח את אלון בקל ושמעון רוימי ז"ל ביום שישי - וככל הנראה גם את נהג המונית אמין שעבאן - מעלים את סף החרדה בקרב תושבי שכונות צפון תל אביב לשמיים. התלווינו לסיירי הביטחון העירוני שאחראים על הורדת המפלס ועל בדיקת דיווחי התושבים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

"אתם עושים כאן סיורים? פחד אלוהים, כולנו חסרי אונים" - כך פנתה הבוקר (שני) תושבת מודאגת לסיירת לביטחון עירוני (סל"ע) של עיריית ת"א. היא הורידה את בנה מול בית הספר אליאנס בשכונת רמת אביב ופתחה את ליבה בפני סיירי הביטחון, שפועלים בתגובה לכל קריאה של אזרחים מודאגים בשכונה.

"דיברנו עם ההנהלה ואף אחד לא מוכן להגיד לי 'תביאי את הילד שלך' או 'אל תביאי את הילד'. אף אחד לא מוכן לקחת אחריות", אמרה האם. "אל תדאגי, אנחנו איתם", ניסתה להרגיע שיר-לי וינר, סגנית מנהלת המרחב בשיטור העירוני. "אנחנו עושים סיורים, בודקים את בית הספר ואת הרחובות הסמוכים, את יכולה לסמוך עלינו".

המשטרה הפיצה תמונה חדשה של המחבל (עזרי עמרם, חדשות 2)

מיד אחרי סבב בתי הספר התחילו הסיירים לרדוף אחר דיווחים שמגיעים מכל עבר. מאז אירוע הירי ברחוב דיזנגוף ביום שישי הקריאות הוכפלו ואף שולשו, וצוותי ביטחון של העירייה נמצאים בכוננות מורחבת.

"יש קריאה לבדוק מקלט שנפרץ, הדיירת אומרת שהוא היה נעול והיא מפחדת לרדת לבדוק", דיווחה וינר, והצוות התחיל לנסוע לכיוון. תוך דקות ספורות הם הגיעו למקום והחליטו להיכנס. על אף שמדובר בבדיקה אחת מני רבות, תמיד ישנו החשש שבמקלט החשוך מסתתר הרוצח הנמלט. הסיירת מקדימה ואחריה שני סיירים נוספים, יוני מויאל ושלומי מלכה, שמוכנים לגבות אותה בעת הצורך. לאחר שווידאו שאין במקום אף אחד, הודיעו לתושבי הבניין כי המקום נבדק והעבירו את המשך הטיפול למשטרה.

מורידים את מפלס החרדה (עזרי עמרם, חדשות 2)

המתח ניכר בתושבי רמת אביב, והמראה הסמכותי של הסיירים החמושים הפחית מעט את סף החרדה. נהג מונית שיתף אותם בחששותיו כלפי נוסע שהסיע ועורר את חשדו, והסיירים עצרו בקניון רמת אביב ועדכנו את המאבטח בתיאורו. בכל דקה, הקשר זעק מיקומים של אנשים וחפצים חשודים, וכל חרדה של תושב מיד תורגמה לבדיקה של סייר או שוטר. מרבית הבדיקות הסתיימו ללא כלום, אבל עצם הבדיקה השרתה ביטחון על חלק מהציבור.

הסיור העירוני בצפון תל אביב (עזרי עמרם, חדשות 2)

בסיור במרכז שוסטר ברמת אביב, באזור בו עבד לאחרונה הרוצח, פגשו השוטרים באישה קשישה שמצאה את עצמה לבדה בגן ציבורי, בסמוך לאתר בנייה. "הייתי לבד ופועל ניגש אליי, הוא פתח את פיו ושמעתי שהוא ערבי", היא סיפרה להם ברעד. "אני מיד הולכת לבדוק", הרגיעה אותה וינר וחיבקה אותה, "אנחנו נבדוק שם".

הרוצח עדיין מסתובב חופשי, אולי ברמת אביב ואולי במקום אחר בארץ, וכוחות הביטחון טרם שמו עליו את ידם. עד שייתפס, לפחות יש מישהו שדואג לחרדות התושבים.

לפניות לכתב: Azria@ch2news.co.il

לעמוד הפייסבוק של עזרי עמרם

אירוע הירי ברחוב דיזנגוף - עדכונים אחרונים:

המצוד אחר המחבל: "מציאת הנייד לא קידמה את החקירה"

ההורים מודאגים: "איפה השוטרים?"

זיהה את המחבל: "זה נשק נדיר"

"המשפחה הרוסה, נפל עליה אסון"

הנרצחים נטמנו: "האוצר שלי נקבר"

הטלפון של המחבל נמצא, אך אין קצה חוט

המצוד נמשך: חיפושים גם בצפון

אנשים שעבדו עם המחבל: הוא שפוי