צעיר הוצג בתקשורת כמחבל מתל אביב - וסופג איומים

זמן קצר לאחר פיגוע הירי בתל אביב ביום שישי פורסמה בתקשורת וברשתות החברתיות תמונתו של מוחמד מלחם כחשוד ברצח. הצעיר, לו לא היה כל קשר לפיגוע מלבד שם דומה לשמו של המחבל האמיתי, סופג מאז קללות ואיומיים על חייו. "אמרתי לו שהוא חייב ללכת למשטרה ושם אמרו לו שהם לא יכולים להשתלט על האינטרנט", סיפר פרקליטו

נחשד ברצח בגלל שם דומה. מוחמד מלחם

הטעות בזיהוי הובילה לאיומים: הצעיר שתמונתו פורסמה בטעות במקום זו של הרוצח מתל אביב סובל מאז יום האירוע מגידופים ומאיומים על חייו. שעות ספורות לאחר הרצח, הגיש הצעיר תלונה במשטרת עירון וקיווה כי האיומים יופסקו - אך במשטרה טרם עשו דבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הצעיר, מוחמד מלחם מערערה, נושא שם דומה לזה של המחבל שירה למוות בשני צעירים בפאב "הסימטא" ברחוב דיזינגוף בת"א ביום שישי האחרון - נשאת מלחם. מאז קיבל מלחם מאות טלפונים מאיימים והודעות פוגעניות ברשתות החברתיות, לאחר שבחלק מכלי התקשורת וברשתות החברתיות הציגו בטעות את תמונתו במקום זו של הרוצח הנמלט.

תחילה חסם מלחם את עמוד הפייסבוק שלו, אך אז המשיכו להגיע טלפונים ובו איומים מפורשים על חייו, זאת למרות שאין לצעיר כל קשר לרוצח הנמלט, למעט שמו הדומה.

קיבל איומים על חייו בפייסבוק

"אני אתפוס אותך ואפזר לך את הגופה", נכתב בהודעה אחת ובאחרות: "אל תדאג, אתה היום תמות" ו-"תן מיקום, בא לשחוט אותך". הצעיר המבוהל חשב שלאחר שתמונתו תוסר ייפסקו האיומים, אך גילה להפתעתו שגם לאחר שחלפו מספר ימים מהפיגוע, תמונתו עדיין מוצגת. זמן קצר לאחר מכן הפיץ הצעיר סרטון בעברית, בו הוא ביקש להבהיר כי חלה טעות בתמונה שפורסמה.

"הוא מפחד לצאת מהבית מחשש שיפגעו בו", סיפר עו"ד מוחמד מג'אדלה לחדשות 2 Online. "הוא חשב שהבעיה תיפתר וזה ידעך, אבל זה לא נגמר וממשיכים לאיים אליו ולהתקשר אליו". עו"ד מג'אדלה סיפר כיצד גילה מרשו כי תמונתו פורסמה ונותר חסר אונים אל מול תגובת המשטרה.

"הוא התעורר משינה, נכנס לפייסבוק וישר ראה את התגובות", תאר עורך הדין. "הוא פתאום רואה את התמונה שלו כמבוקש. הבחור נכנס להלם, הוא לא ידע מה לעשות, תוך שעות ספורות הצטברו עשרות אם לא מאות איומים. אמרתי לו שהוא חייב ללכת למשטרה ושם אמרו לו שהם לא יכולים להשתלט על האינטרנט".

לפניות לכתב: Azria@ch2news.co.il