בזכות קאיה: הקלות בחוקי ההסגר?

לאחר שאפילו כלבתם של משפחת נתניהו לא הצליחה לחמוק מחוקי ההסגר הנוקשים הקיימים, נחלצו במשרד החקלאות לעזרתם של ההולכים על ארבע: לפי הצעה חדשה שגובשה במשרד, משך ההסגר יחושב בצורה מקלה ותנאי ההסגר ירוככו, עד כדי "הסגר בית"

קאיה נתניהו (פייסבוק)

ותודה לקאיה: משרד החקלאות מסר היום (ראשון) כי על פי התיקון המוצע לפקודה הקיימת, משך ההסגר לכלב מחמד שנשך אדם יקוצר ל-10 ימים מיום הנשיכה, ולא מיום הכניסה אליו. בנוסף, מוצע שיפור בתנאי ההסגר ואף יתאפשר קיום "הסגר בית" במקום במתקן מבודד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההצעות גובשו לאחר שבחודש שעבר הבטיח ראש הממשלה בנימין נתניהו לבצע שינויים בחקיקה הנוגעת לזכויות בעלי חיים - זאת לאחר שנאלץ להכניס את כלבתו שלו להסגר. לדבריו, במצב הקיים ישנם "ליקויים שאינם עולים בקנה אחד עם ההיגיון והחמלה". לאור זאת, הנחה נתניהו את משרדי הבריאות והחקלאות וכן את ארגוני בעלי החיים לגבש הצעות לשינויים שיוכנסו בחוק.

קאיה והמשפחה ביום הכניסה להסגר (פייסבוק)

במשרד החקלאות הסבירו כי "מטרת התיקון היא לאזן באופן מושכל בין צמצום הסיכון להדבקות במחלת הכלבת נוכח הסיכונים החמורים הצפויים ממנה לבריאות הציבור ולחיי אדם, לבין צמצום הפגיעה בבעל החיים ובחיות בית".

בחודש שעבר, בעת הדלקת נרות חנוכה עם חברי סיעת הליכוד ומשפחותיהם, כלבת משפחת נתניהו, קאיה, נשכה את ח"כ שרן השכל ואת בעלה של סגנית השר ציפי חוטובלי. בהמשך התברר כי קאיה נשכה בעבר גם את ראש הממשלה עצמו. כמתחייב בחוק, קאיה נשלחה להסגר, וכך עלתה לכותרות סוגיה זו של זכויות בעלי החיים.

הכלבה קאיה אומצה על ידי משפחת נתניהו בחודש יולי האחרון לאחר שבנו של ראש הממשלה, אבנר, פנה למשפחתו בבקשה לאמץ אותה ולהציל את חייה. בפוסט שפורסם בדף הפייסבוק של ראש הממשלה אודות אימוץ הכלבה נכתב: "קאיה היא כלבה עדינה ונעימת מזג שהשתלבה מיד במשפחתנו".