בוקר מתוח בת"א: המצוד אחר המחבל נמשך, אבטחה מוגברת במוסדות החינוך

הלימודים ברחבי העיר נפתחו תחת אבטחה כבדה, כשהחיפושים אחר נשאת מלחם נמשכים ומתמקדים בשכונות תל ברוך ורמת אביב. חלק מההורים הודיעו שלא ישלחו את ילדיהם למוסדות החינוך: "אני מפחדת שהרוצח מתחבא ומתכנן משהו"‎

החיפושים אחר המחבל שרצח ומסתתר בתל אביב נמשכים: הבוקר (ראשון) התעוררו התושבים ליום מתוח במיוחד, כשהילדים צריכים להגיע למוסדות החינוך וההורים מתוחים ומודאגים. בעירייה הודיעו כי האבטחה בבתי הספר והגנים תתוגבר והנוכחות של אנשי הביטחון ברחובות עדיין מורגשת. למרות זאת, חלק מההורים נחושים שלא לשלוח את ילדיהם ללימודים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ברחובות תל אביב נמשכים החיפושים אחר נשאת מלחם בן ה-29 מעארה, החשוד בביצוע פיגוע הירי בפאב "סימטא" בצהרי יום שישי בתל אביב, בארוע בו נרצחו אלון בקל ושמעון רואימי זכרונם לברכה. החיפושים הבוקר מתמקדים באזור רמת אביב והאוניברסיטה ובאזור תל ברוך.

"אני מפחדת שהרוצח מתחבא באיזה מקום ושהוא מתכוון לעשות איזה משהו. אני אשאר עם הילדה בבית, אני לא אלך לעבודה, עד שאדע שהוא נתפס ושארגיש יותר בטוחה - אני מאוד מפחדת", סיפרה הדר, אמה של אביגיל בת השנה וחצי לחדשות 2 Online.

שיר, תושבת תל אביב ואם לשלושה מעידה כי החשש גובר כשמדובר בגנים ובמעונות היום הפרטיים שאינם תחת הסדר אבטחה כלשהו. "קיים חשש שהמחבל יפרוץ למקום ויפגע בילדים", מספרת האם המודאגת. "כרגע לא הצלחנו להשיג אף חברת אבטחה פרטית שתסייע לנו באיוש עמדת המאבטח ועל אף שהובטח כי יתוגברו הכוחות הסורקים, אנחנו חוששים".

נשאת מלחם המחבל מתל אביב

גם דין, תלמיד תיכון מתל אביב, הודיע כי בכוונתו להישאר מחר בבית. "אני לא הולך מחר לבית הספר כי אני מפחד", הוא אמר. "המחבל עדיין מסתובב בחוץ. עוד לא תפסו אותו".

מנגד, ישנם הורים שדווקא מתכוונים לשלוח את ילדיהם למוסדות החינוך. הילה, אמה של נעמה, תלמידת כיתה ג' בבית ספר יסודי בעיר, הודיעה כי בתה תגיע מחר לכיתה, אך בלב לא שקט. "לצערי אין לנו ברירה כי אני ובעלי צריכים ללכת לעבודה. יש כמובן הרבה חששות אחרי אירוע כזה".

המשטרה פנתה לציבור: "דווחו על כל חשוד"

נוסף על ההורים, גם בקרב המורים שורה בלבול בכל הנוגע להתנהגות המצופה בשל המצב החדש. שרית, מורה באחד מבתי הספר היסודיים בעיר, אמרה כי במוסד החינוכי שבה היא מלמדת "יצא מייל שנתן הנחיות איך להתמודד עם האירוע ולמי לפנות. אני עוד לא יודעת מה אגיד לילדים, זה תלוי מה הם יודעים ומביאים איתם לכיתה, צריך להגיד אמת בהתאם ליכולת ההבנה שלהם. כמו כן, לשדר ביטחון ולהעביר מסר של חוזק".

ראש העיר רון חולדאי ערך ישיבה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו וכל גורמי הביטחון הבכירים בה סוכם לתגבר באופן משמעותי את נוכחות כוחות הביטחון סביב מוסדות החינוך בעיר. במשטרת ישראל קראו לאזרחים להמשיך ולגלות ערנות, לא להסס ולדווח במידי על כל תרחיש או אדם חשוד ולהישמע להוראות השוטרים.

בעיריית תל אביב מדגישים כי "סיירי אגף סל"ע, אגף הפיקוח ומאבטחי העירייה פועלים במתכונת מתוגברת בכל רחבי העיר, 24/7, בשיתוף פעולה מלא ובתיאום עם משטרת ישראל. סיורי האבטחה במוסדות החינוך ובמתקני העירייה יתוגברו ודגש מיוחד יינתן לסיורים בסמוך לגני ילדים ולמוסדות חינוך וכן במקומות הומי אדם. מרכז השליטה והבקרה מדווח סביב השעון לסיירים ולמשטרה על פעילות חשודה הנקלטת במצלמות האבטחה הפזורות בעיר".

לכל העדכונים על הירי בתל אביב:

אחיו של היורה חשוד בסיוע לרצח

 כלי הרצח היה בעבר בידי המשטרה

 תיעוד: המחבל נמלט, בהלה ברחוב

 נתניהו בזירה: "רצח מתועב, אכזריות לא נתפסת"

 הותר לפרסום שמו של היורה מתל אביב: נשאת מלחם

 אבל וכאב בתל אביב יממה לאחר הפיגוע: "זה נורא, אנחנו המומים"

הותרו לפרסום שמות הרוגי הפיגוע

אלמוני איים בטוויטר: "מחר פיגוע בת"א"

 בנשקים שלופים: מצוד בלב תל אביב אחר מבצע הירי