אבטחה מוגברת במוסדות החינוך בתל אביב: "הילדים יישארו בבית עד שהרוצח ייתפס"

החיפושים אחר נשאת מלחם, החשוד ברצח בת"א נמשכו במהלך כל הלילה ויימשכו גם הבוקר. האבטחה במוסדות החינוך תתוגבר, אך חלק מההורים כבר הודיעו כי ישאירו ילדיהם את בבית: "חשש שהוא מסתתר". לאחרים אין ברירה: "הילדה תלך לביה"ס, אבל בלב לא שקט"

חיפושים בת"א (פלאש 90)

ברחובות תל אביב נמשך כל הלילה (שבת) המצוד אחר נשאת מלחם (29) מעארה, החשוד ברצח אלון בקל ושמעון רוימי (30) אתמול בפאב "הסימטא" ברחוב דיזנגוף. במערכת הביטחון מתחזקת ההערכה כי מלחם חמוש ומסוכן. בשל כך, הוחלט בעיריית תל אביב לתגבר את האבטחה סביב מוסדות החינוך. את חלק מההורים זה לא שכנע והם נחושים בדעתם שלא לשלוח את ילדיהם ללימודים הבוקר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הדר, תושבת העיר, סיפרה בשיחה עם חדשות 2 Online כי לא תשלח לגן את בתה אביגיל, בת שנה וחצי: "אני מפחדת שהרוצח מתחבא באיזה מקום ושהוא מתכוון לעשות איזה משהו. אני אשאר איתה בבית, אני לא אלך לעבודה, עד שאדע שהוא נתפס ושארגיש יותר בטוחה. אני מאוד מפחדת".

מנגד, ישנם הורים שדווקא מתכוונים לשלוח את ילדיהם למוסדות החינוך. הילה, אמה של נעמה, תלמידת כיתה ג' בבית ספר יסודי בעיר, הודיעה כי בתה תגיע מחר לכיתה, "אך בלב לא שקט. לצערי אין לנו ברירה כי אני ובעלי צריכים ללכת לעבודה. יש כמובן הרבה חששות אחרי אירוע כזה".

"החשש גובר כשמדובר בגנים ובמעונות היום הפרטיים שאינם תחת הסדר אבטחה כלשהו", אמרה שיר, תושבת תל אביב ואם לשלושה. "קיים חשש שהמחבל יפרוץ למקום ויפגע בילדים. כרגע לא הצלחנו להשיג אף חברת אבטחה פרטית שתסייע לנו באיוש עמדת המאבטח. על אף שהובטח כי יתוגברו הכוחות הסורקים, אנחנו חוששים".

המשטרה פנתה לציבור: "דווחו על כל חשוד"

גם דין, תלמיד תיכון מתל אביב, הודיע כי בכוונתו להישאר מחר בבית. "אני לא הולך מחר לבית הספר כי אני מפחד", הוא אמר. "המחבל עדיין מסתובב בחוץ. עוד לא תפסו אותו".

מריאנה, רכזת במועדון נוער בדרום תל אביב, אומרת כי טרם התקבלו הנחיות לגבי פעילויות אחר הצהריים בעיר והביעה תקווה כי היורה ייתפס לפני כן. "השיחה עם הנערים תהיה מחר קשה", היא אמרה. "נצטרך להסביר להם שלמרות המצב העגום - הפעילות שלנו ממשיכה כרגיל. אני מעדיפה שנהיה ביחד ונדבר על המצב במקום להישאר בבתים".

חיפושים בת"א (אסתר רוביאן, פלאש 90)

נרות נשמה בזירה (תומר נויברג, פלאש 90)

נוסף על ההורים, גם בקרב המורים שורה בלבול בכל הנוגע להתנהגות המצופה בשל המצב החדש. שרית, מורה באחד מבתי הספר היסודיים בעיר, אמרה כי במוסד החינוכי שבה היא מלמדת "יצא מייל שנתן הנחיות איך להתמודד עם האירוע ולמי לפנות, אני עוד לא יודעת מה אגיד לילדים, זה תלוי מה הם יודעים ומביאים איתם לכיתה, צריך להגיד אמת בהתאם ליכולת הבנה שלהם. כמו כן לשדר ביטחון ולהעביר מסר של חוזק".

אתמול בערב, ראש העיר רון חולדאי ערך ישיבה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו וכל גורמי הביטחון הבכירים: "סוכם לתגבר באופן משמעותי את נוכחות כוחות הביטחון סביב מוסדות החינוך בעיר". במשטרת ישראל קראו לאזרחים "להמשיך ולגלות ערנות, לא להסס ולדווח במידי על כל תרחיש או אדם חשוד. בכל תא שטח נתון שבו תתבצע פעילות משטרתית יש להקפיד ולהישמע להוראות השוטרים במקום".

מהעירייה נמסר עוד כי "סיירי אגף סל"ע, אגף הפיקוח ומאבטחי העירייה פועלים במתכונת מתוגברת בכל רחבי העיר, 24/7, בשיתוף פעולה מלא ובתיאום עם משטרת ישראל. סיורי האבטחה במוסדות החינוך ובמתקני העירייה יתוגברו ודגש מיוחד יינתן לסיורים בסמוך לגני ילדים ולמוסדות חינוך וכן במקומות הומי אדם. מרכז השליטה והבקרה מדווח סביב השעון לסיירים ולמשטרה על פעילות חשודה הנקלטת במצלמות האבטחה הפזורות בעיר".

לכל העדכונים על הירי בתל אביב:

אחיו של היורה חשוד בסיוע לרצח

 כלי הרצח היה בעבר בידי המשטרה

 תיעוד: המחבל נמלט, בהלה ברחוב

 נתניהו בזירה: "רצח מתועב, אכזריות לא נתפסת"

 הותר לפרסום שמו של היורה מתל אביב: נשאת מלחם

 אבל וכאב בתל אביב יממה לאחר הפיגוע: "זה נורא, אנחנו המומים"

הותרו לפרסום שמות הרוגי הפיגוע

אלמוני איים בטוויטר: "מחר פיגוע בת"א"

 בנשקים שלופים: מצוד בלב תל אביב אחר מבצע הירי