אחרי הרצח בפאב: אבטחה מוגברת בבתי הספר בתל אביב

אלפי שוטרים עדיין עורכים מצוד נרחב אחר נשאת מלחם (29) מעארה, החשוד ברצח שני בני אדם אתמול ברחוב דיזנגוף. בעיריית תל אביב ערכו ישיבה מיוחדת עם ראש הממשלה נתניהו, שבסיומה הוחלט לתגבר את האבטחה בעיר. "המשיכו בשגרה ושמרו על איפוק"

"לשמור על איפוק אבל להגביר עירנות"

יותר מ-30 שעות אחרי הפיגוע הקטלני בלב תל אביב - המצוד אחרי היורה, נשאת מלחם (29) מעארה עדיין נמשך. במערכת הביטחון מעריכים כי הוא חמוש ועלול להוות סכנה לציבור. בשל כך, עיריית תל אביב נמצאת בהיערכות ביטחונית מיוחדת. ראש העיר רון חולדאי הודיע כי ערך הערב ישיבה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו וכל גורמי הביטחון הבכירים: "סוכם לתגבר באופן משמעותי את נוכחות כוחות הביטחון סביב מוסדות החינוך בעיר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מהעירייה נמסר עוד כי "סיירי אגף סל"ע, אגף הפיקוח ומאבטחי העירייה פועלים במתכונת מתוגברת בכל רחבי העיר, 24/7, בשיתוף פעולה מלא ובתיאום עם משטרת ישראל. סיורי האבטחה במוסדות החינוך ובמתקני העירייה יתוגברו ודגש מיוחד יינתן לסיורים בסמוך לגני ילדים ולמוסדות חינוך וכן במקומות הומי אדם. מרכז השליטה והבקרה מדווח סביב השעון לסיירים ולמשטרה על פעילות חשודה הנקלטת במצלמות האבטחה הפזורות בעיר.

"פקחי העירייה הונחו להגביר ערנות ולדווח על כל אירוע חריג במרחב הציבורי. העירייה קוראת לציבור להמשיך בשגרה, לשמור על איפוק, אבל גם להגביר ערנות ולדווח על כל אירוע חריג. כל הטיולים והסיורים של בתי הספר מתקיימים כסדרם, בהתאם להנחיות משרד החינוך ואין כל הנחיה לבטלם".

ראש הממשלה נתניוה, הערב בזירה (חיים צח, לע"מ)

החשוד בירי הוא נשאת מלחם, בן 29 מעארה, ובמערכת הביטחון מעריכים שהוא חמוש ועשוי להוות סכנה לציבור. בשעות הצהרים פשטו כוחות משטרה על בית המשפחה, והחרימו מחשבים שיכולים לסייע בחקירת האירוע. כמו כן, תושאלו במשטרה שני קרובי משפחה. הנשק ששימש את היורה נגנב מכספת שהיתה שייכת לאביו, מתנדב במשמר האזרחי, שהיה גם האיש שזיהה את בנו במצלמות האבטחה ועדכן את המשטרה.

צו איסור פרסום הוטל על החקירה, כמו גם על חקירת רצח שאירע זמן קצר לאחר מכן בצפון תל אביב. המשטרה והשב"כ חוקרים האם קיים קשר בין המקרים.