אם הנרצח: "להרוס בית המחבל"

בבית משפחת רוימי באופקים קיבלו אמש את הבשורה המרה אודות הירצחו של הבן שמעון, בן 29, שנורה על-ידי המחבל ברחוב דיזנגוף בתל אביב: "השמיים קודרים". הלוויתו תיערך מחר בעירו

אבל כבד נפל על בית משפחת רוימי באופקים אתמול (שישי) עם קבלת המרה שבבשורות על הפיגוע בתל אביב והירצחו של הבן שמעון. "איבדתי את היקר לי מכל", סיפרה בכאב איריס, אמו של שימי. "בעל המסעדה בא לבקש סליחה. אמרתי שהוא לא אשם, כולנו אשמים בגלל שאנחנו יהודים. שלשום שמעון דיבר איתי ואמר לי שהוא מתגעגע ואמר לי 'אולי מחר אני אבוא' כי ביום שבת אני לא אהיה פה, ותראו מה קרה", היא אמרה בדמעות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

על העונש למחבל ומשפחתו היא מוסיפה: "כל אימא שהוציאה מבטנה מחבל, סופה שצריך להרוס את ביתה. המחבל צריך לקבל עונש של שן תחת שן ועין תחת עין. הוא לא צריך לשבת בכלא אלא לקבל את מה שמגיע לו, ושאבא שלו לא ינקה את מצפונו בכך שהסגיר את בנו".

זירת הפיגוע, אתמול (חדשות 2)

מוקדם יותר, ספדה לו דודתו מור: "אנחנו עדיין לא מבינים את האסון שנחת עלינו ביום בהיר, או בכלל לא בהיר בעצם", אמרה היום. הלוויתו של רוימי תיערך מחר בעירו."זה רגע מאוד קשה, המשפחה לא מעכלת", הוסיפה הדודה. "השמיים קודרים והדמעות של כולנו יחד עם השמיים הסוערים. אני מדברת ובאמת עדיין לא מבינה ולא מפנימה את כל העניין הזה. קשה לדבר עליו בלשון עבר". היא אף אמרה כי "אני כן יכולה לספר ששימי היה ילד אהוב, במיוחד על חבריו, מקובל, ילד מקסים, כולם ראו כמה יפה הוא היה".

הדודה תיארה כיצד נודע לבני המשפחה על האירוע ועל התוצאה הקשה. "חבר שלו שהיה איתו באירוע התקשר לאחותי ואמר לה שהוא נפגע בתאונת דרכים כדי לא להלחיץ אותה", שחזרה. "חזרתי אליו מיד, והוא סיפר לי שהיה פיגוע ירי. טסנו לכיוון איכילוב. הגענו לבית החולים ולצערנו הבשורה הייתה הקשה והכואבת מכל - ששימי לא איתנו והוא נרצח. הגוף שלו קרס, לא עמד בכדור היחיד שפילח את ליבו והלב של כולנו".

רחוב דיזנגוף, היום

"בסך הכול הם הלכו ליום הולדת של חבר", סיפרה. "הייתה מסיבה מאוד גדולה עם כמאה חברים, חבר'ה מאוד מגובשים עוד מימי התיכון. הם כנראה הקדימו ואותו בן עוולה חיכה לפגוע במישהו ולצערנו הוא היה בין הנפגעים. עכשיו אנחנו פה עומדים וצריכים להיפרד ממנו. אני לא יודעת אם נצליח אי פעם להתגבר על העניין הזה".