השנה של סינדרלה הישראלית

בחודשים שחלפו מאז עלתה סופי מצ'טנר על הבמה בתצוגת האופנה המרכזית של "דיור" היא הספיקה לבלות עם חברים, לעזור לאמה בשכר הדירה וגם לקנות ארון בגדים חדש

סופיה מצ'טנר עברה השנה במסלול מהיר מאד מילדה אנונימית בת 15 שנאלצת לנקות בתים כדי לעזור לאימה, לדוגמנית צמרת, בת בית בחברת "דיור". מאז חודש יולי האחרון, בו פתחה את התצוגה של בית האופנה המפורסם, היא עברה כמה וכמה חוויות ושינויים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"עברתי לדירה חדשה ויש לי חדר גדול משלי עם מיטה זוגית ושידה עם מראה בחדר", היא מספרת על השדרוגים המידיים. "יש לי מדף עם טלוויזיה בחדר, וגם ארון".

בזמן שאימא שלה נאלצה לעבוד במספר עבודות כדי לפרנס שלושה ילדים, סופי נהגה לנקות, לבשל ולאסוף את אחיה מהגן. יום אחד היא החליטה לנסות להיות דוגמנית ובשעה שהלכה ברחובות פריז המעצב הראשי של בית האופנה היוקרתי "דיור" ראה אותה במקרה והפך אותה לפנים החדשות שלו - הישג שאף דוגמנית ישראלית לא הגיעה אליו בעבר.

כעת הכול השתנה. "קיבלתי בערך 5,000 אירו עד עכשיו, עזרתי לאימא בשכר דירה וקניתי אייפון", היא מתארת. "אני אוהבת לראות סרטים בקולנוע ולצאת עם חברים למסעדות".

וגם חווית הכוכבות היא דבר לא מוכר בחייה של סופי. "היה כיף להיות במרכז הקמפיין, אבל גם מעייף", היא משחזרת. "חלק מהדוגמניות היו מוכרות בתעשייה, ואני הייתי היחידה שזה הקמפיין הראשון שלה. אבל התייחסו אלי מאד יפה".

בת בית בפריז

אוהבת לצאת לסרט ולבלות עם חברים"

מאז יולי הספיק מעצב ליין הנשים ב"דיור", שגם גילה את סופי, לעזוב את בית האופנה. "זה ביאס אותי כי התחברתי אליו", אמרה סופי. "אבל אני חתומה על חוזה וממשיכה, אז בינתיים זה לא ממש משפיע עלי".

ומה היא מאחלת לעצמה לשנה החדשה? "לטוס ולראות מקומות נוספים בעולם, להישאר עם הרגליים על הקרקע ולהצליח בלימודים".