חידת שרה נתניהו: החברים מגיבים להאשמות

טענות חוזרות ונשנות של עובדים על התעמרות, חקירה באזהרה במשטרה - ולא בפעם הראשונה. כבר 20 שנה ששמה של רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, עולה לכותרות בהקשרים שליליים. האם הטענות נכונות - או שמדובר ברדיפה פוליטית שנובעת מהתנגדות עזה לשלטונו של בעלה?

חידת רעיית ראש הממשלה: זה 20 שנה ששמה של שרה נתניהו לא יורד מהכותרות - מאז עלה לראשונה בנימין נתניהו לשלטון ב-1996 ומאז שב לתפקיד ראש הממשלה ב-2009. עובדים שהועסקו במעון ראש הממשלה לאורך השנים שבים וטוענים כי הגברת נתניהו התעמרה בהם - והגישו נגדה תביעות משפטיות, חלקן עדיין תלויות ועומדות בבית המשפט. חבריה של נתניהו, מנגד, דוחים את הטענות על הסף - ואומרים כי מדובר באישה חמה, לבבית ומקסימה - וכי מדובר במסע רדיפה נגדה. צפו בכתבה המלאה אודות שרה נתניהו ששודרה אמש ב"אולפן שישי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

תגובת בני הזוג נתניהו לטענות המועלות בכתבה: "מצער שביום כזה אנו נאלצים לעסוק בטענות הסרק הכוזבות נגד רעיית ראש הממשלה בנושאים כה קטנוניים. החשמלאי אבי פחימה מעולם לא היה חבר מרכז הליכוד, משפחת נתניהו מעולם לא הייתה בקיסריה ביום כיפור, והגברת נתניהו שילמה לחשמלאי את כל חשבונות הטיפול בבית בקיסריה מכספה הפרטי, עד לכניסתו של בעלה לתפקיד ראש הממשלה ב-2009. דברים אלו מתועדים".

"רהיטי הגן בקיסריה נרכשו על ידי משפחת נתניהו יחד עם הבית ב-2002", הוסיפו בני הזוג, "מערכת דומה נרכשה על ידי משרד ראש הממשלה למעון בירושלים ב-2009, ולא לבית בקיסריה. מדובר במערכת ישיבה פשוטה ביותר עם שולחן עשוי מקש. שתי המערכות נמצאות כל אחת במקומה. לא היה שום ניפוח של הוצאות ביגוד, ייצוג ואיפור מעבר לתקציב המאושר, ואין גם שום אפשרות טכנית לחרוג ממנו".

"ליליאן פרץ, שטוענת שהושפלה, שלחה לגברת נתניהו פתקים בכתב ידה בהם הביעה את אהבתה אליה. למה היא נשארה שש שנים בתפקיד?", תהו. "מני נפתלי נאבק להישאר בתפקיד קבוע כאב הבית. אם היה לו רע כל כך, מדוע נאבק להישאר? אולי משום שבתקופתו כאב הבית, הוצאות המזון הכפילו את עצמן באופן מסתורי, ופחתו לרמתם הקודמת לאחר עזיבתו".

"הראיונות הממוחזרים של נעמי איגוס שפוטרה לפני עשרים שנה לאחר שנת עבודה אחת, הם פתטיים ומעייפים", לשון התגובה. "אולי הגיע הזמן שתמצא לעצמה חיים? אין להתפלא על כך שורד העדיפה להתראיין בטשטוש תמונה וקול כדי להפיץ את שקריה. היא עבדה במעון ראש הממשלה רק כמה חודשים והיא תומכת בניסיון של עובדים לשעבר להוציא כספים מהמדינה".

את התגובה סיכמו במילים: "מה יותר קל, לוורד, לנעמי לנדאו ולאחרים, מאשר להצטרף לקמפיין ההכפשה המרושע והשיטתי, שמארגן גורם מרכזי בתקשורת מזה עשרים שנה נגד הגברת נתניהו במטרה לפגוע בבעלה? די להפריח כמה אמירות שקריות על התעללות בעובדים ולזכות בפריים טיים. הגיע הזמן שזה ייפסק. די להתעללות בשרה נתניהו".