אביו של אלון שנרצח בת"א: "היה ילד שמח"

אביו של אלון בקל רץ לבית החולים איכילוב כששמע על אירוע הירי בתל אביב, בפאב שבו בילה בנו. כשקיבל את הבשורה המרה התמוטט. "הוא היה ילד מיוחד, רק אתמול דיברנו בערב", סיפר בכאב

זמן קצר לאחר שאלון בקל נרצח היום (שישי) באירוע הירי בתל אביב בפאב שאותו ניהל, אביו דוד, סיפר על הרגעים הקשים שבהם קיבל את הידיעה המרה על מותו בנו. "לא היה ילד ששמח ופרח כמוהו", סיפר בקל. "בכל מקום שאליו הגיע הוא מפיץ אור וגורם לכולם לצחוק".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בעודו עומד בפתח בית החולים "אכילוב" אליו פונה בנו מזירת הירי, סיפר האב דוד כי אלון השתתף במסיבה שהתקיימה בפאב בו בוצע הירי. "בני הגדול עבר היום לתל אביב ובדיוק עזרנו לו לעבור", הסביר. "פתאום התקשרה אלינו החברה של אלון ואמרה שהיה ירי בפאב בו הוא נמצא". מהירי בפאב ברחוב דיזינגוף נהרגו שני בני אדם, אלון ואדם נוסף, ונפצעו שבעה בני אדם נוספים.

"היה ילד שמח שהביא אור לכל מקום"

דוד סיפר כי בעוד בנו הגדול רץ אל הפאב כדי למצוא את אחיו, הוא עצמו רץ מיד לבית החולים שהיה במרחק דקות ספורות בלבד, שם גילה את הבשורה. "אני רצתי וחיכיתי לאמבלונס ומיד כשראיתי את הילד יורד על האלונקה התעלפתי, כי הבנתי שהוא לא בחיים", הוא תיאר בכאב. "הרגשתי בלב שהוא מת. אחרי שטיפלו בי ונתנו לי תרופות, גם מסרו לי את הבשורה".

הרקע לאירוע טרם ברור וכחות הביטחון עדיין מנהלים מרדף אחר היורה שנמלט מהזירה. מצלמות הביטחון של החנויות הסמוכות תיעדו את היורה כשהוא עורך קניות באחת החנויות ולאחר מכן מוציא מתיקו ככל הנראה תת-מקלע, ומתחיל בירי לעבר הפאב הסמוך. לאחר הירי נמלט החשוד מהמקום וטרם נתפס.