מהשנה הבאה: שוטרים יצוידו במצלמות זעירות

המשטרה נמצאת בימים אלו בשלב האחרון של המחקר ואיסוף הממצאים שבסופו יוחלט על סוג המצלמה שתותקן על דש המדים של שוטרי התנועה, היס"מ והיחידות השונות שבאות במגע עם אזרחים. הסיבה: הגברת השקיפות ובניית האמון בין השוטר לאזרח

אילוסטרציה (חטיבת דוברות המשטרה)

המשטרה מתעדת: החל מהשנה הבאה יצוידו שוטרי משטרת ישראל במצלמת גוף מיוחדת שתתעד את שגרת יומם של השוטרים. תחילה יצוידו במצלמה שוטרי היס"מ, שוטרי התנועה והיחידות האחרות שבאות במגע עם אזרחים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

את מצלמות הקסדה בהם עושים שימוש שוטרי יחידת האופנועים למדנו כולנו להכיר, וכעת החליטו במשטרה כי השימוש באמצעי התיעוד יתרחב לכל היחידות שבאות במגע עם האזרח. הסיבה למהלך על פי המשטרה: "הגברת השקיפות בעבודת המשטרה, ככלי לבניית אמון בין השוטר לאזרח".

בקרוב: מצלמות לא רק ליחידת האופנועים

ציוד השוטרים במצלמות הזעירות יתחיל על פי התכנון כבר בתחילת 2016 ויימשך אל תוך שנת 2017. כוונת המשטרה היא לצייד את השוטרים במצלמות שיוצמדו לדש החולצה, האפוד או המעיל אותם לובשים השוטרים בעבודתם.

בימים הקרובים תסיים המשטרה לאסוף את המידע אודות סוגי המצלמות השונות שישנן בשוק, אז תתגבש החלטה סופית לגבי סוג האמצעי בו ישתמשו כחולי המדים. לאחר איסוף כל הממצאים, הם יוצגו לציבור והליך הרכישה וההצטיידות יצא לדרכו.