רוחות עזות, גשם וברד: סערה חורפית בדרך

מסיבות הסילבסטר בסכנה? החל ממחר: ירידה ניכרת בטמפרטורות עם גשמים בכל רחבי הארץ. בחמישי, ערב השנה האזרחית החדשה – הסערה תגיע לשיא: גשמים, ברד, סופות ברקים ושלג בצפון. סיכוי למשקע הלבן גם בירושלים – אך הוא לא ייערם. התחזית

אחרי סתיו פעיל מאוד, אך בעל אופי מקומי ועתיר בנזקים, מגיעה לאזורנו מערכת חורפית מסודרת, עם משקעים רבים בצפון, רוחות וכמובן שלג. צמד המילים "שקע קפריסאי" המתאר מערכת של לחץ אוויר נמוך ופעיל הממוקם מול חופי טורקיה נעדר מהתחזיות זמן רב. מאז אפריל לא חווינו מערכת מסודרת עם שיא סוער, אולם בסוף השבוע זה יקרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מחר נרגיש בגשמים מקומיים בעיקר במרכז הארץ ובדרומה (אך גם בצפון) בשל פעילות חלשה שהתמקמה בדרום הים התיכון. העננות תוריד גשם מדי פעם, ובעיקר תשרה אווירת סתיו במרכז הארץ.

החורף חוזר במלוא הכוח
בחמישי יהיו עוד גשמים מתונים, אך הפעילות תעלה הילוך ותתפשט לרחבי הארץ. זרימות יחלו בנחלי המרכז והנגב. שיטפונות ייתכנו גם בנחלי מדבר יהודה. תנאים לשלג כבר קיימים בחרמון, אך זה תלוי בהגעת משקעים - מה שלא ודאי.

הסערה תחל בחמישי בלילה, ערב השנה החדשה - עיתוי לא נוח, בו רבבות של חוגגים יוצאים למסיבות, מסעדות ולשיטוט ברחובות. הרוחות יתחזקו והגשמים יקבלו אופי סוער, כולל מכות רוח עזות, ברקים וברד. בשלב זה החזית הקרה תחצה אותנו ותנאים לירידה שלג יתקבלו בהרי הצפון, תחילה הרמת הגולן ובשלב מאוחר יותר, בשישי בבוקר, גם בפסגות הגליל. בשלב זה קיימת סכנת הצפות בערי החוף, שיטפונות בכל הנחלים בנגב וביהודה וייתכנו נזקי רוח וחשמל. בצפון הארץ ייתכנו חסימות צירים.

 

שלג יערם בצפון, אך לא בירושלים

בשישי בבוקר שלג קל ייתכן בצפת ובית ג'אן, אולם היערמותו נתונה בספק. הגשמים ימשיכו לרדת והרוחות יהיו חזקות רוב יום שישי. שלג ירד בפסגות הצפון. בשישי בערב הרוחות יחלו להיחלש. תנאי הקור יאפשרו שלג קל בפסגות הרי המרכז, אולם הוא לא צפוי להיערם בירושלים.

בשישי בלילה אזהרות ההצפות והרוחות יוסרו, הגשמים ייחלשו במהירות ויהיה קר, מעונן עם גשם קל ברובו. בשבת מזג האוויר יירגע. אך לפני שאתם יוצאים לחפש שלג כדאי להתעדכן במצב הכבישים ופריסת השלג. יהיה קר, גשם קל ייתכן בעיקר במרכז הארץ.

שלג צפוי בהרי הצפון

בצפון הארץ מייחלים לגשמים שהפעם ירדו בפריסה נרחבת. מאגרי המים המרוקנים ברמת הגולן ומפלס הכינרת שממשיך לרדת צמאים מאוד למים. מרשות המים מוסרים כי תמונת נסיגת המפלס בשלג זה של העונה הינו נדיר ותועד לאחרונה בשנת הבצורת של 2008. יש להוסיף ולעקוב אחר התחזיות והשינוי בהן בימים הקרובים.