המשטרה מזהירה: "קריאה לאלימות נגד קצינים"

המטה הארצי של המשטרה פרסם הודעה חריגה ובה הוא יוצא נגד הקמפיין הנרחב ברשת שמותח ביקורת חריפה על חקירת רצח הנערה תאיר ראדה ז"ל. "הפרסומים כוללים הכפשה אישית וחסרת רסן", נמסר

הורשע ברצח. רומן זדורוב (גילי יוחנן, פלאש 90)

פחות משבוע לאחר שבית המשפט העליון דחה את ערעורו של רומן זדורוב, שהורשע ברצח הילדה תאיר ראדה ז"ל - משטרת ישראל מפרסמת היום (שני) הודעה חריגה ובה היא מתייחסת לביקורת הנרחבת ברשת על חקירת הרצח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בימים האחרונים אנו עדים לפרסומים ובהם תקיפה אישית כלפי קציני משטרה שנטלו חלק בחקירת רצח תאיר ראדה ז"ל", נמסר בהודעה של המטה הארצי. "הפרסומים כוללים הכפשה אישית חסרת רסן, תוך שימוש במילות גנאי חריפות וחלקם אף כוללים איומים וקריאה לנהוג באלימות כלפי קצין זה או אחר".

"אנו דוחים בשאט נפש פרסומים אלה, בין אם הם מניחים חשד לביצוע עבירה פלילית וייחקרו ובין אם לאו", נמסר עוד. "מחלוקת או ביקורת על התנהלות גוף אכיפה היא לגיטימית, אך בשום אופן אין מקום להטלת רפש אישית כלפי בעלי תפקידים שביצעו מלאכתם מתוך שליחות מקצועית".

תאיר ראדה ז"ל

בשבוע שעבר האשימה רעייתו של זדורוב, אולגה, כי בעלה נפל קורבן לטעויות ועיוותים של מערכת אכיפת החוק. "כל החומר בנוי על שקרים של המשטרה והפרקליטות", אמרה. "הם לא רוצים להודות שעשו טעות ענקית והרסו חיים".

בתוך כך פורסם אתמול לראשונה במהדורה המרכזית שרומן זדורוב החליט להחליף את צוות ההגנה שלו ושכר את שירותם של עורכי הדין ירום הלוי ומשה שרמן. השניים כבר הודיעו לבית המשפט העליון כי בכוונתם לבקש דיון נוסף בתיק בהרכב מורחב. בקשתם של עורכי הדין הלוי ושרמן תתבסס ככל הנראה על דעת המיעוט של השופט דנציגר, שסבר כי יש לזכות את זדורוב מחמת הספק.