נותקה מחשמל בשל חוב של הגרוש

במשך 10 ימים נותרו תושבת תל אביב וארבעת ילדיה ללא חשמל, בעקבות חוב חשמל של עסק בבעלות בעלה לשעבר, אותו הצמיד לחשבון החשמל של הבית. "רוקנתי את המקרר, אני צריכה לקלח את הילדים ללא מים חמים", היא מספרת

אילוסטרציה (רויטרס)

במשך עשרה ימים היו תושבת תל אביב כבת 40 וארבעת ילדיה מנותקים מזרם החשמל בעקבות חוב של אלפי שקלים. כשביקשה האישה לברר כיצד הגיע החוב לסכומים כאלה, גילתה כי לחשבון החשמל הביתי הצטרף חוב משמעותי מהמינימרקט שהיה בבעלות בעלה לשעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפני כחודשיים שילמה האישה, כבת 40, את חוב החשמל של ביתה על סך 4,600 שקלים, אך אז גילתה כי עליה לשלם סכום נוסף של 16,500 שקלים. לאחר בירור קצר גילתה כי בעלה לשעבר הצמיד ללא ידיעתה את חשבון החשמל של המינימרקט שהיה בבעלותו לחשבון החשמל הביתי. את המינימרקט הוא מכר בקיץ האחרון.

"הייתי בהלם, אמרתי להם שבכלל לא ידעתי על זה", סיפרה האישה. "פתאום קיבלתי מכתב מחברת חשמל על ניתוק". באת כוחה של האישה עו"ד יפעת לב ארי פרידברג ובא כוחו של הגרוש פנו יחדיו לחברת החשמל בבקשה להקפיא את חוב החשמל, תוך הבטחה כי ביתם של הזוג עומד למכירה וכי החוב ישולם כשיימכר, אך הבקשה לא זכתה למענה. מספר ימים לאחר מכן נותק החשמל בביתה של האישה.

"איך אפשר להסתדר במשך 10 ימים ללא חשמל?", היא הוסיפה. "רוקנתי את המקרר, אני צריכה לקלח את הילדים ללא מים חמים, להסתובב כל הזמן עם פנסים ונרות, להיות תלויה במשפחה ובחברים. איך עושים דבר כזה?".

אספקת החשמל חודשה זמנית

אספקת החשמל חודשה זמנית

עו"ד פרידברג הסבירה כי פעמים רבות בתחום של גירושים, גברים שהם הצד הכלכלי החזק מפעילים לחץ פסול על גרושותיהם כדי להשיג הישגים במאבק הגירושים. "במקרה הזה החוב של המינימרקט עבר לכתובת הבית המשותף ללא ידיעתה של מרשתי, כאשר בעלה לשעבר גר אצל הוריו חודשים רבים והוא יודע שהוא לא יינזק מהשינוי", היא מתארת. "בעיניי חמור שחברת החשמל לא מבררת מי למעשה גר בבית. צריך להיות נוהל ברור שלא מנתקים אם חד הורית מחשמל כשיודעים שהחוב הוא לא של הבית, אלא של אדם אחר, שכלל לא מתגורר שם".

בתגובה לפניית חדשות 2 Online חידשה חברת החשמל באופן זמני את אספקת החשמל לדירתה של האישה. "לפנים משורת הדין חברת החשמל תחדש את האספקה לדירה ותעמוד בקשר עם עורכת הדין אשר מונתה לדברי האישה ככונסת נכסים לדירה. עם זאת מכיוון שבני הזוג לשעבר עדיין לא הגיעו לחברה לצורך הסדרת פריסת חוב ומתן בטוחות כנגד החוב, החברה מעמידה ללקוחה שבועיים לצורך הסדרת החוב", נמסר מהחברה.