ביתר עילית: ילד בן 4 נהרג מפגיעת אוטובוס

טרגדיה בביתר עילית: אוטובוס פגע בילד בן 4 בסמוך לצהרון ממנו יצא והרג אותו במקום. "נאלצנו לקבוע את מותו בזירה עקב אופי הפציעה הקשה ממנה סבל", סיפר כונן מד"א

מותו של הילד נקבע במקום. אילוסטרציה (דוברות מד"א)

ילד בן 4 נהרג מפגיעת אוטובוס ברחוב החוזה מלובלין בביתר עלית. חובשים ופרמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום ביצעו פעולות החייאה בילד שסבל מפגיעה רב-מערכתית, אך נאלצו לקבוע את מותו במקום. כוחות משטרה שהגיעו לזירה החלו לבדוק את נסיבות האירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"כשהגענו למקום המראה היה קשה מאוד", תאר פרמדיק מד"א זכי יהב שהגיע למקום. "ראינו ילד כבן 4 מוטל במרכז הכביש כשהוא סובל מפגיעת ראש קשה ומחוסר הכרה. הוא היה ללא סימני חיים ולצערינו נאלצנו לקבוע את מותו במקום".

גם מתנדב איחוד הצלה וכונן מד"א עזרא גוטליב סיפר על הזירה הקשה אליה הגיע. "הילד נהרג במקום כתוצאה מפגיעת אוטובוס בסמוך לצהרון בו שהה. למרבה הצער צוות ניידת טיפול נמרץ של מד"א נאלצו לקבוע את מותו בזירה עקב אופי הפציעה הקשה ממנה סבל".

126 ילדים ובני נוער הולכי רגל נהרגו בשבע שנים

בעקבות המקרה, פרסם ארגון בטרם לבטיחות ילדים נתונים מהם עולה כי בין השנים 2008 ל-2015, אירעו 126 מקרי מוות של ילדים ובני נוער הולכי רגל בשל תאונת דרכים. מתחילת שנת 2015 מתו בתאונות דרכים 43 ילדים ובני נוער, מתוכם 13 כהולכי רגל.

"תאונות דרכים הן הסיבה הראשונה לתמותת ילדים בישראל ובעולם", אמרה אורלי סילבינגר מנכ"לית הארגון. "ניתן לשנות את התמונה העגומה הזו: לילדים עד גיל 9 אסור לחצות כביש לבד. ילדים צעירים עד גיל 5 צריכים להיות תחת השגחה הורית צמודה ופעילה כלומר במרחק הושטת יד ובקשר עין מתמיד".

מוקדם יותר היום נפצעה קשה הולכת רגל לאחר שנפגעה גם היא מאוטובוס, הפעם ברחוב קרן היסוד בירושלים. צוותי מד"א שהגיעו למקום העניקו לה טיפול רפואי ופינו אותה לבית החולים הדסה עין כרם.