תעלומה: היען הפתיעה את הירושלמים‎

עוברי אורח בשכונת גילה נתקלו בחיה כשהיא מסתובבת בחופשיות ברחובות ומיהרו לתעד. בעיריית ירושלים הגיבו בבדיחות הדעת: "אנחנו בעקבותיה, נעדכן", וכעבור כמה שעות הצליחו אנשי השירות הווטרינרי ללכוד את היען. חקירה העלתה כי היא ברחה מביתו של תושב מקומי שגידל אותה ללא אישור

תושבי שכונת גילה בדרום ירושלים הופתעו לראות היום (ראשון) בת יענה משוטטת ברחובות - ללא כל סימן זיהוי. עוברי אורח תיעדו את החיה והודיעו לרשויות וכעבור כמה שעות היא נלכדה. חקירה העלתה כי היען ברחה מביתו של תושב השכונה - שגידל אותה ללא כל אישור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

היען שוטט לו ברחובות במשך כמה שעות עד שנתפס על ידי אנשי השירות הווטרינרי. בעליו סיפר לפקחים כי קנה את היען (ממין נקבה) כאפרוח במכירה פיראטית בשוק בכפר קאסם וגידל אותו מאז - ללא ידיעה או אישור של העירייה או השירות הווטרינרי.

נועה תמר, תלמידה בבית ספר סמוך, תיעדה את החיה שצעדה בניחותא במורד הכביש. אמיר, אביה של נועה סיפר: "היא סיפרה שאחד הילדים צעק שיש יען בחוץ. בהתחלה היא לא האמינה, אבל בכל זאת יצאה כדי לראות מה המהומה ואז הופתעה לראות אותה".

הפכה ללהיט ויראלי (איתי גבאי)

האב הוסיף: "בהתחלה היא פחדה, שאלתי אותה למה, הרי רק לפני שבוע בערך היינו בספארי וראינו הרבה חיות, וגם יענים. היא הסבירה שזה לא אותו דבר כשנמצאים בתוך המכונית ורואים אותה מרחוק. אבל אחרי זה היא התגברה על הפחד, התקרבה אליה וצילמה אותה".

תחילה חשבו שהיען ברחה מגן החיות התנ"כי, אך שם אמרו לחדשות 2 כי "לא נעלמה לנו אף יען". בעיריית ירושלים התייחסו בהומור לפרשה ועדכנו בעמוד הפייסבוק של העירייה עוד לפני תפיסת החיה: "כנראה שבדקות אלו מסתובבת יען ברחובות גילה. אנחנו בעקבותיה, נעדכן". לתמונתה של היען צורף המשפט המבודח, שהפך לאחרונה ללהיט רשת, "מי שלא טוב לו - יום טוב לו".