נפטר החייל שאכל גרנולה ואושפז

ביום שלישי שעבר אכל שלו חזן גרנולה שהוגשה בחדר האוכל הצבאי בבסיס הטירונות. כעבור דקות ספורות הוא איבד את הכרתו, פונה במצב אנוש לסורוקה והבוקר נפטר. אביו מאשים את הצבא: "צריכים ללמוד לשמור על אנשים עם אלרגיה". צה"ל: "תוקם ועדת חקירה"

"הלך על אגוזים". שלו חזן

החייל שלו חזן שאושפז בשבוע שעבר במצב קשה מאוד כתוצאה מהתקף אלרגיה, נפטר הבוקר (ראשון) בבית החולים סורוקה בבאר שבע. חזן, שהיה אלרגי לאגוזים, פונה לבית החולים מבסיסו לאחר שאכל גרנולה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שלו התגייס למצ"ח בתחילת החודש ובאחת מארוחות הערב שנערכו בבסיס בשבוע שעבר הוגשה גרנולה. כעבור מספר דקות הוא החל להיחנק ופונה למרפאה בבסיס.

במרפאה בבסיס ניסו הרופאים לבצע בו פעולות החייאה. לטענת אביו, יוסי, הרופאים לא הזריקו לו חומר שהיה עשוי להציל את חייו.

"בתיק הרפואי שלו כתוב במפורש את כל סוגי האלרגיות שיש לו", ציין האב לאחר האשפוז. "למה הצבא לא סיפק לו מזרק אפיפן שכל אדם עם אלרגיות מהסוג הזה נושא עליו? למה הרופאים בבסיס לא הזריקו לו לפני שהוא איבד את ההכרה והתחילו פעולות החייאה? למה לתת לו להגיע למצב של איבוד ההכרה? למה עבר כל כך הרבה זמן עד שפינו אותו לבית החולים סורוקה?".

צה"ל: "תוקם ועדת חקירה"

בשיחה עם חדשות 2 Online הבוקר, הפנה חזן אצבע מאשימה לעבר צה"ל. "הצבא צריך ללמוד לשמור על אנשים עם אלרגיה", הדגיש האב. "הוא גייס אותו עומד על הרגליים והחזיר לי אותו בארון. הבן שלי הלך על אגוזים".

"אם הייתי שולח את הבן שלי למלחמה בעזה והוא היה מקבל כדור בלב והיה נפצע אנוש הייתי מקבל את זה כי זאת מלחמה, אבל אם הבן שלי הלך על אגוזים אני לא מקבל את זה ולא אקבל את זה לעולם", הוסיף חזן.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "במהלך הלילה נפטר טוראי שלו חזן ז"ל. בנושא נפתחה חקירת מצ"ח. ר' אט"ל, אלוף קובי ברק, החליט על הקמת ועדת חקירה בראשות אל"ם שתחקור את האירוע. צה"ל משתתף בצער המשפחה וימשיך ללוותה".