מה באמת חושבים עלינו המלצרים?

חוצפה, משפטים מעליבים והערות פוגעניות בעלות אופי מיני - אלו רק חלק מהתגובות שאלפי מלצרים ברחבי הארץ נאלצים להתמודד עמן במהלך עבודתם. בקבוצת הפייסבוק "מלצרים ממורמרים ומתנשאים", שהוקמה עבור עובדי הענף בלבד, הם חולקים את התסכול וגם סוגרים חשבון עם הלקוחות. התוצאה משעשעת למדי

המלצרים משיבים מלחמה: אחרי שהתרגלנו לקטר עליהם בכל ארוחה, האנשים שמספקים לנו שירות במסעדות ברחבי הארץ מאפשרים הצצה אל מאחורי הקלעים ומספרים מה הם חושבים על הלקוחות המרגיזים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ענף המלצרות מאויש לרוב על ידי צעירים ובני נוער, שנאלצים לספוג טענות במקרה הטוב, ועלבונות במקרה הפחות טוב מהלקוחות במסעדות ובמקומות הבילוי השונים. לאחרונה, רבים מהם מצאו מקום מפלט ברשת החברתית, והקבוצה "מלצרים ממורמרים ומתנשאים" הפכה לאחת החמות בפייסבוק.

הקבוצה המונה 24 אלף חברים נחשבת לסגורה "לעובדי הענף" בלבד, ואופייה הסודי מאפשר יצירת פורום שבו המלצרים יכולים לנגח ואולי אפילו לרכל על הלקוחות החצופים, לשתף בחוויות ולצחוק על חשבוננו. פתיחותם של המלצרים, כשהיא מהולה במרמור ובשנינות, מציירת באופן אירוני קווים לדמותו של הלקוח הישראלי. "הוא קנטרן, קמצן ובטוח שמגיע לו הכול, מעבר לתרבות הטיפים", מספרת שי, אחת ממנהלות האתר, שנאלצה לקטוע את השיחה כי היא חייבת לרוץ למשמרת.

עומר, אחד מחברי הקבוצה, שיתף בבדיחה ומיד זכה לתגובות: "לקוחה למלצרית: 'תגידי, כמה זמן את עובדת כאן?', מלצרית: '4 חודשים בערך, למה?', לקוחה: 'פשוט נראה לי שזו שעבדה לפנייך לקחה ממני את ההזמנה! כמה זמן???!!!'". הפוסט שהעלה זכה תוך דקות למאות לייקים משאר החברים, שככל הנראה מצאו בבדיחה משהו להזדהות עמה.

הקבוצה מצטיינת במיוחד בשיתופים: בקשה אחת שנזרקת לאוויר גוררת אחריה מאות תגובות ושירשורים שנמשכים כמה ימים רצופים. כך למעשה הקבוצה הסודית ברשת החברתית הופכת ל"קבוצת תמיכה" לשחרור עצבים. "אנשים בקבוצה מחפשים דרך לפרוק קצת וגם לשתף את החוויות שלהם", מספר אורי, אחד מחברי הקבוצה הוותיקים שעבד שנתיים בתחום בזמן לימודי הרפואה שלו. "הלקוח הישראלי הוא מגוון - יש את המקסימים, את הנוראים, ויש את האמצע, נתקלתי בכולם. עם הרבה לקוחות נשארתי בקשר, והיו גם כאלו שאפילו יצאתי איתם לדייטים בהמשך".

מתוך: "מלצרים ממורמרים ומתנשאים" (אורי ניצן, פייסבוק)
 

מאיה, חברה אחרת בקבוצה, קוראת לשאר החברים לשתף ב"יציאות הכי מעצבנות של הלקוחות". אחת החברות, שככל הנראה ממש נמאס לה מהמקצוע, ענתה כי הרגע שבו הלקוח אומר "שלום" הוא המעצבן ביותר מבחינתה.

מלצרית אחרת, אלינה, שיתפה כי היא עובדת בתחום הקייטרינג ו"זוכה" להערות בעלות אופי מיני:

אלינה: "האם תרצה פרגית לצד תפוח אדמה? או סטייק לצד פירה תרד?"

לקוח: "יש לי אותך בתור פרגית מה צריך יותר מזה"

אפרת שעובדת ב"קופיקס" שיתפה את שאר החברים בחוויה דומה, כשאחד הלקוחות פנה אליה: "רגע מה, אז גם את עולה חמישה שקלים?".

ג'ורדן, מנהלת בקבוצה, מצליחה לסכם את העניין בבדיחה משלה:

אני: "מה תרצה להזמין?"

לקוח: "אותך"

אני: "וואי כן! בוא נשכב"

#משפטים_שלא_אמרתי

"את לא תבדקי, את תעשי"

המלצרים נוהגים לסווג את הלקוחות שבהם הם נתקלים מדי יום. חברי הקבוצה מספרים כי בין הבולטים ניתן למנות את הלקוחות "החד משמעיים", שעונים ב"כן ולא", לעומת הלקוחות שמפרטים יותר מדי: "הפוך חזק, רותח, על בסיס חלב סויה דל שומן, חלב קר בצד, בספל מזכוכית". מלצרית אחרת בקבוצה מתארת שיחה בלתי נגמרת עם לקוחה: "'אפשר קולה?' - מביאה קולה. 'אה אפשר עם לימון?' - מביאה לימון. 'אפשר גם עם נענע וקש?'".

רות, מלצרית אחרת, מספרת על הלקוחות ש"רומסים את מי שמדבר איתם" והופכים לדבריה את הדבר ל"תחביב". היא שיתפה משפט שנאמר על ידי לקוחה: "יש מישהו יותר טוב ממך עם יותר סמכות ממך??? כי כנראה שאת לא מבינה את העבודה שלך!". עדי מוסיפה ומצטטת לקוח שמנסה לפגוע בביטחון העצמי: "את לא תצליחי לא כאן ולא בחיים".

יובל תיארה שיחה בעלת אופי דומה:

לקוח: "אני רוצה סלט קצוץ במקום עלים".

מלצר: "בעיקרון אנחנו לא עושים את זה אבל אני אבדוק לך".

לקוח: "את לא תבדקי את תעשי".

יש מי שמשאיר מכתב תודה (פייסבוק)

הישגים בכוס הקפה וחיפוש עבודה

המלצרים משחררים קיטור על הלקוחות שלא משאירים טיפים, או על כאלו שמבקשים להפריד חשבונות. ג'ורדן, מנהלת בקבוצה, מציינת "שיש מקום בקבוצה הזאת לפרוק, להתלונן ואפילו לקבל עצות לגבי הטרדות מיניות, פציעות בעבודה והתמודדות עם בוסים שלא משלמים". לצד החוויות השליליות, בקבוצה חולקים המלצרים הישגים בדמות צורות בכוסות הקפה ואפילו משתפים במכתבי התודה.

מלצרים אחרים העדיפו לזנוח את המרמור לטובת בדיחות על הלקוחות עצמם:

לקוח: "תגידי יש לכם שניצל?"

מלצר: "לא אין לנו שניצל בתפריט"

לקוח: "אבל הילד אוכל רק שניצל, אין לכם בטוח? או משהו דומה?"

מלצר: "יש לנו חזה עוף"

לקוח: "ויש עליו פירורי לחם?"

מלצר: "לא, אין לנו שניצל"

"העלבות והשפלות"

"מלצרים רבים כיום חווים העלבות ויחס משפיל ברמה היומיומית, בשלב מסויים מפתחים עור של פיל ואז הם מגיעים לקבוצה כדי להתמרמר", מספר שלומי, מנהל נוסף בקבוצה, "זו קבוצת תמיכה לכל דבר".