חתונת השנאה: קטינים עם נשק ו"דם" על הידיים

הסרטון שבו נראים אורחים חוגגים כשהם מניפים כלי נשק ודוקרים את תמונתו של עלי דוואבשה הגיע לידי מערכת הביטחון כבר לפני כשבועיים וחקירה בנושא נפתחה לפני מספר ימים. מחומרי הווידאו המלאים עולה כי נערים בני פחות מ-14 אחזו בנשק וחלקם אף דרכו אותו. במשטרה חוקרים חשד להסתה ולהפרת תנאי מעצר

תמונה חדשה מהאירוע

במשטרה ממשיכים גם היום (חמישי) בחקירת הסרטון מהאירוע שזכה לכינוי "חתונת השנאה" - שבו נראים חלק מהאורחים מניפים רובים וסכינים ודוקרים את תמונתו של הפעוט עלי דוואבשה. חומרי הווידאו המלאים שנמצאים בידי מערכת הביטחון חושפים עוד שורה ארוכה של פרטי מידע מהאירוע. בין היתר עולה כי בין המשתתפים גם קטינים בני פחות מ-14, שתועדו כשהם אוחזים בנשק וחלקם אף דורכים אותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתמונה חדשה שהגיעה לידי חדשות 2 Online נראים משתתפים באירוע כשהם מניפים שני רובים, אקדח ומה שנראה כמו שני בקבוקי תבערה. בחומרים נוספים נראים שני צעירים רוקדים ברחבה בידיים מונפות וצבועות בנוזל אדום. החשדות העיקריים שנחקרים כעת במערכת הביטחון הם הסתה, החזקת כלי נשק ללא רישיון והפרת תנאי מעצר. הסרטון מהחתונה נחשף בחדשות 10.

בין המתועדים ב"חגיגה" - מספר דמויות המוכרות למערכת הביטחון, כולל צעירים שנתונים תחת צווי הרחקה וצווי הגבלה ליליים. עוד עולה כי על חלק מהמשתתפים נאסר להיפגש עם רבים מהחוגגים האחרים באירוע, המזוהים כחברים בהתארגנות לא חוקית. גם עו"ד איתמר בן גביר, שמייצג את החשודים המרכזיים ברצח משפחת דוואבשה בדומא, נכח באירוע.

מוקדם יותר היום סיפרו לחדשות 2 Online הוריו של יקיר אשבל, החתן באירוע שבו צולם הסרטון, כי לא ידעו על המעשים בזמן אמת - והביעו זעזוע גדול מהתיעוד. "היינו רחוק מהאזור בו היו הריקודים, הייתי עם האורחים שלי", סיפר שחר אשבל, אביו של החתן. "רק בדיעבד אמרו לי שהיה איזה ריקוד חריג שהיה בשיר אחד, שהוא שיר מתלהם. ראיתי מרחוק שמרימים תמונות, אמרתי אולי אלה תמונות של עצורים או נפגעים יהודים. לא העליתי בדעתי שזה מה שקורה שם. אם הייתי יודע, הייתי זורק אותם החוצה".

"אנחנו לא היינו מודעים לכלום", הדגיש האב שחר. "אם היינו יודעים, היינו עוצרים הכל במקום. הייתי עולה לבמה ואומר שזה נעשה לא בהסכמתנו ושאנחנו מתנגדים בכל תוקף לכל זה. אנחנו שומרי חוק. שירתנו בצה"ל ותמיד תרמנו למדינה. אף פעם לא חינכנו לדרך השנאה. נלחמנו בכל הדרכים, אבל הילד הלך אחרי החברים שלו לשטויות האלה. בשנה האחרונה הוא הדיר רגליו מהחבורה הזו".

לדברי הגינוי וההתנערות של האב הצטרפה גם אשתו דגנית, אם החתן: "אנחנו לא מצדדים בזה ולא תומכים בזה. בכלל לא ראיתי את זה בזמן אמת. אני מזועזעת וכמובן שאני ובעלי מגנים בכל תוקף".