סכינים והפעוט שנשרף: שנאה בחתונה‎

רוקדים על הדם: סערה בעקבות תיעוד שבו נראים אנשי ימין קיצוני חוגגים כשבידיהם רובים ומה שנראה כמו בקת"בים. ה"שיא": אחד מהם מניף את תמונת הפעוט עלי דוואבשה שנשרף ודוקר אותה. נתניהו: "תמונות מזעזעות"‎. התמונות פורסמו בחדשות 10

סכינים שלופים, רובים בידיהם של ילדים ותמונה מושחתת של הפעוט שנשרף למוות בדומא עלי דוואבשה - אלה הם רק חלק מהמראות המטרידים בתיעוד מחתונה של אנשי ימין קיצוני שפורסם הערב לראשונה בחדשות 10.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתיעוד נראים משתתפים, בהם גם קטינים, בחתונה שנערכה בשבוע שעבר. החוגגים רוקדים כשבידיהם רובים של צה"ל, ומה שנראה כמו בקבוקי תבערה. בשיא החגיגה הזו נראה אחד הצעירים כשהוא מניף את תמונת הפעוט עלי דוואבשה ודוקר אותה. הצעירים שהשתתפו בחתונה הזו הם חבריהם של העצורים החשודים ברצח בני משפחת דוואבשה.

עורך הדין איתמר בן גביר, שמייצג כמה מהחשודים ברצח משפחת דוואבשה ונכח בחתונה, יצא להגנת המשתתפים אך ציין כי חש בושה למראה תמונת הפעוט שנשרף למוות. "זה מעשה טיפשות, אך אני לא מבין מדוע מבקשים להכליל פתאום את כל נערי הגבעות כאחראים על הריקוד", ציין בן גביר.

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הערב לתמונות המזעזעות ואמר כי "הן מראות את פניה האמיתיות של קבוצה המהווה סכנה לחברה הישראלית ולביטחון ישראל". נתניהו הוסיף: "איננו מוכנים לקבל אנשים שכופרים בחוקי המדינה ואינם רואים עצמם כפופים להם. התמונות מעידות עד כמה חשוב שב"כ חזק למען ביטחון כולנו".

חגיגת אנשי הימין הקיצוני

הרצוג: "שכחו מה זה להיות יהודים"

ח"כ עפר שלח, יו"ר סיעת יש עתיד, טען כי מדובר בטרוריסטים. "אנשים שרצחו משפחה בדם קר, כדי למוטט את הסדר של מדינת ישראל, ותומכיהם שחוגגים את מותו האכזרי של תינוק באופן בהמי ומבחיל", אמר שלח. "אנחנו רואים את פרי הבאושים הקשה ביותר, הממאיר ביותר, של הטירוף שחשבנו שאינו יכול לצמוח בתוכנו".

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי גינתה אף היא את התנהלות החוגגים. "הנערים שרקדו בחתונה שתועדה איבדו את הדרך", הדגישה חוטובלי. "זוהי לא דרכנו. לא דרכו של עם ישראל, ולא דרכה של היהדות. רצח בדם קר של חפים מפשע הוא הדבר המגונה ביותר בעוד שלרקוד ולהלל את הרצח מגונה ונתעב לא פחות".

יו"ר האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג תקף את החוגגים שנראו בסרטון וציין כי הם שכחו מה המשמעות של להיות יהודים. "מי שרוקד בחתונה וחוגג רצח של תינוק בשנתו הוא לא יהודי ולא ישראלי", הבהיר הרצוג. "צריך לסגור אותו מאחורי סורג ובריח במהירות האפשרית".

יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, הגיש הלילה הצעה דחופה לסדר בעקבות הסרטון. "עומק הזוועה והשנאה צריך להפחיד כל אדם בעל מצפון ושכל ישר", הדגיש עודה. "שתיקת רשויות המדינה לנוכח ההסתה לרצח המוצגת בסרטון מכשירות את הרצח הבא".