"זו אחותי ואני גאה בה מאוד"

סדר היום של התאומות אורנית ואוראל אמנם שונה, בשל המוגבלות הפיזית של אוראל, אך תמיד נתנו להן הרגשה שהן שוות. לרגל יום ההתרמה לעמותת איל"ן הן מספרות על הקשר ביניהן: "אני גאה באוראל על כל מה שהיא עושה, על האופטימיות שלה שהיא מצליחה להעביר לכולם"

"גאה באחותי על כל מה שהיא משיגה": אוראל בת ה-21 מדימונה היא נכה הלוקה בשיתוק מוחין. אחותה התאומה אורנית היא כבר חיילת משוחררת, שלומדת לפסיכומטרי ומתכוננת לצאת לטיול בחו"ל - ובכל שלב ממשיכה לעמוד לצד אחותה בגאווה. בזמן שהיא לומדת וחוסכת לטיול, אוראל מבלה את היום שלה במרכז היום לנכים של איל"ן בבאר שבע - מסגרת עבור בוגרים נכים פיזית, שסיימו לימודים בבית הספר וזקוקים למסגרת חברתית, תעסוקתית ותרבותית במהלך היום יום. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אוראל ואורנית מספרות שבמשפחה נתנו להן תמיד הרגשה של שוות, והבהירו להן שאוראל לא שונה מאף ילד אחר. "אני גאה באחותי על האסרטיביות, ההבנה, ההקשבה, האהבה, על זה שהיא תמיד יודעת מה להציע", אמרה אוראל.

אורנית הוסיפה: "אני גאה באוראל על כל מה שהיא עושה, על האופטימיות שלה שהיא מצליחה להעביר לכולם, על העזרה שלה לכל אחד, על זה שהיא מצליחה להבין אנשים לא משנה מה הגיל שלהם ומה הם עושים, ועל זה שהיא משיגה כל מה שהיא רוצה למרות הקשיים".

באיל"ן סיפרו שהמטרה של המרכז היא לאפשר לאותם נכים לצאת מהבית, להכיר חברים חדשים, ללמוד ולהתפתח, לקבל הכשרות בתחומים שונים וליהנות מחיי חברה פעילים. היום מתקיים "מצעד הפרוטות" - יום ההתרמה השנתי של עמותת איל"ן - במהלכו יגייסו אלפי תלמידים תרומות למען הארגון המציין 63 שנים להקמתו. הארגון מטפל באלפי נכים באמצעות 40 סניפים ברחבי הארץ, ומתחזק 30 מוסדות - בהם מוסדות חינוך, מרכזי יום, מרכזי שיקום ותעסוקה, מרכזי ספורט ועוד.

בשנת 2010 זכה ארגון איל"ן בפרס ישראל על תרומתו לחברה ולמדינה. שמעון צוריאלי, מנכ"ל איל"ן, אמר כי בשנים הקרובות מתכוון הארגון "לייעד חלק גדול מן המשאבים לבניית שני מרכזי יום נוספים לנכים עם מוגבלויות פיזיות קשות שאינם יכולים להשתלב בתעסוקה רגילה וממתינים בביתם בבדידות ובחוסר מעש לפתרון תעסוקתי הולם".

לתרומות: 03-9411333  או דרך אתר איל"ן