המפקד, אמא שואלת למה זוחלים?‎

כולם כבר מכירים את זה: הסמארטפון לא מפסיק לצפצף בגלל קבוצות הוואטסאפ של ההורים בגנים ובבתי הספר. אבל מה קורה כשהילדים כבר לא ילדים ומתגייסים לצה"ל? מתברר שגם שם התופעה הזו קיימת ובמקרים מסוימים אף עולה מדרגה

אחרי קבוצות הוואטסאפ של הגן ובית הספר, הטכנולוגיה הפכה גם את צה"ל להיות זמין במיוחד עבור ההורים. מעכשיו כבר לא צריכים לחכות שהילד יחזור הביתה בסוף השבוע כדי לדעת מה שלומו, הם מקבלים את המידע בזמן אמת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הורים רבים פתחו קבוצות וואטסאפ כאלה ומחליפים ביניהם מידע על מצבם של הילדים. לעיתים, אפילו המפקדים לוקחים חלק בהתכתבויות. כך למשל ברקן, שנחשבת מפקדת קשוחה, הבינה ללבן של האימהות ולכן פתחה להורי המחלקה שלה את קבוצת "הורי מחלקה 2 - כבוד".

"נגיד אנחנו בשטח בתרגיל, אני מצלמת כמה תמונות לשלוח להורים, לחבר אותם", היא מסבירה. "יש חיילים שחוזרים הביתה ולא מספרים הרבה להורים. חייל שאין לו תמיכה מהבית, לא יעשה את התפקיד שלו על הצד הכי טוב שיש".

למרות שההורים מרוצים, לא כולם מסכימים שהקבוצות הללו הן דווקא דבר חיובי. "ההורים שרודפים אחרי הילדים בצבא זה מאפיין בסיסי של מה שאנחנו קוראים לו 'הורות הליקופטר'", אומר תמיר ליאון, אנתרופולג שחוקר תרבות צעירה. "הם לא משחררים, לכל מקום שהילדים הולכים הם הולכים אחריהם. הוא תקוע עם אמא ואבא שעוד עושים לו חולצות ומארגנים לו מסיבות ובסופו של דבר הוא מפספס הזדמנות חשובה להתחיל לצאת לעצמאות".