נפתרה התעלומה של רשות העתיקות

חוכמת ההמונים הוכיחה עצמה פעם נוספת: לאחר שעובד בבית קברות בירושלים גילה כלי מוזהב משונה, פנתה רשות העתיקות לאזרחים בתקווה שיצליחו לגלות במה מדובר. הגולשים נענו לאתגר, וחשפו כי ככל הנראה מדובר בחפץ שנועד לפיזור אנרגיות חיוביות וזמין לרכישה ברשת

נפתרה התעלומה? (weberbio.de)

נפתרה התעלומה: החפץ המתכתי המוזהב שנמצא בתוך מבנה עתיק בבית קברות בירושלים הוא "מפזר אנרגיות חיוביות" -  כך גילו הגולשים, לאחר שחוקרי רשות העתיקות לא הצליחו לפענח במה מדובר, ופנו לחוכמת ההמונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הגולשים לא איכזבו, ותוך מספר שעות בלבד הצליחו לספק את התשובה בעמוד הפייסבוק של רשות העתיקות: החפץ המשונה, במשקל 8.5 קילוגרמים, הוא "מפזר אנרגיות חיוביות" אותו ניתן לרכוש ברשת. לדברי המוכרים, הדורשים עבורו כמה מאות אירו, החפץ מסייע בהרחקת קרינה מזיקה.

את כלי המתכת גילה עובד תחזוקה של בית הקברות בבירה לפני מספר חודשים. העובד הזעיק את חבלני המשטרה שביצעו במקום פיצוץ מבוקר וחשפו חפץ מתכתי בצבע זהב. החפץ הועבר לבדיקת מפקחי רשות העתיקות, אולם הארכיאולוגים הודיעו כי מעולם לא נתקלו בחפץ שכזה. הוא נלקח לבדיקת מתכות ולשורת בדיקות נוספות אצל מומחים כדי לנסות ולהבין את השימוש שנעשה בו.