איש בצוותו של השר שלום: "ניסה לשלוח ידיים"

המשטרה פתחה בבדיקה המחודשת של הטענות שהועלו נגד שר הפנים לשעבר סילבן שלום. עובד בצוותו של השר העיד כי באחד המקרים הטריד לכאורה חברת כנסת מכהנת: "היה מבקש להחנות בהמשך הרחוב כדי שלא יבחינו בו"

על אף שהודיע על פרישתו, פרשת סילבן שלום ממשיכה להסתעף: איש צוות שעבד בלשכתו מספר בין היתר על הטרדות מיניות לכאורה מצדו של שר הפנים לשעבר כלפי חברת כנסת מכהנת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"כשהקשר בין סילבן לאותה חברת כנסת התפתח, היינו נוסעים אליה הביתה", סיפר ס', עובד בצוותו של שלום. "אחרי שהוא ירד מהרכב הוא היה מבקש מהנהג לחנות בהמשך הרחוב, כדי שלא נעורר חשד, שלא יבחינו. באחת הנסיעות איתה ראיתי שהוא מנסה לשלוח אליה ידיים, אבל היא התנגדה לו".

בהמשך סיפר ס': "במקרה אחר, תוך כדי נסיעה, ראיתי שסילבן שלח ידיים ליועצת שלו ונגע בה. שמעתי גם את השיחה שלהם, היא ביקשה ממנו להפסיק. כשהורדנו אותה היא פרצה בבכי וברחה מהרכב".

על פי העדות, התנהלותו המינית של השר שלום לא נפסקה ביציאה מלשכת השר. "המטפלת בבית של סילבן סיפרה לי שיום אחד בזמן שהתקלחה ביחידה שלה הוא דפק על הדלת וביקש להיכנס", שחזר. "היא נבהלה מאוד ומאותו יום ביקשה ממני שלא אשאיר אותה לבד איתו כשג'ודי לא בבית. אז כשהיינו מסיעים את סילבן חזרה הייתי נשאר בבית כדי שהיא לא תהיה לבד. בפעם אחרת, במהלך טיול משפחתי, סיפרה לי שסילבן ניסה לכפות עצמה עליה ואמר לה 'זה היום שלנו'".

בינתיים, במהלך היום נפתחה באופן רשמי הבדיקה המחודשת של הפרשה. החוקרים מנסים בשלב זה למפות את עיקר הטענות שהועלו מצד נשים שונות נגד שלום ונגד השר שלום צפויות להעיד אשת שר בכיר שעבדה עמו, חברת כנסת מכהנת וכן בכירה במשרד הפנים שמלווה אותו במשך שנים רבות. כמו כן החוקרים פנו גם לעיתונאים שיסייעו במיפוי הפרשה.