"אין תלונה אחת, אבל דינו נחרץ"

נמרוד ניר, בנו החורג של השר סילבן שלום, התייחס בפוסט שפרסם בפייסבוק לפרישתו ולטענות נגדו על הטרדות מיניות. "מקומם שהאשמות אנונימיות יכולות לשרוף חיים של בן אדם ומשפחתו", כתב. "כולנו אנושיים וכולנו מועדים לטעויות"

סילבן שלום ורעייתו, ארכיון (גיגי באדיבות mako)

בנו החורג של סילבן שלום, נמרוד ניר, התייחס אמש (ראשון) לפרישתו של שר הפנים מתפקידו - בשל הפרשה ששמו נקשר בה. "כולם מבקשים תגובה או שואלים איך אני מרגיש עכשיו", כתב אמש ניר בעמוד הפייסבוק שלו. "אבל האמת היא שאין לי מושג. מצד אחד מקומם אותי שהאשמות אנונימיות יכולות לשרוף חיים של בן אדם ומשפחתו. הרי במדינה הגיונית או שמתלוננים, או שלא, אבל קמפיין של האשמות אנונימיות שאין שום דרך להתגונן מפניהם; קפקאי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אומרים שזה בגלל הפחד להתלונן או להיחשף, אבל זה נראה לי הפוך במקרה הזה", הוא טען. "נדירים המקרים שצבא של עיתונאים התחנן, שידל והעניק לגיטימציה כה מוחלטת לתיק כמו לזה ונשים התלוננו כבר נגד בכירים ומפחידים יותר גם בלי הלחץ הציבורי הנוכחי הבלתי נתפס שמופעל על הנשים להתלונן - ועדיין, אין ולו תלונה אחת נגד הבן אדם, ובכל זאת הוא מורשע ודינו נחרץ בכיכרות העיר".

"מאידך, כמי שייצג פרו בונו את מרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית ועמותות נוספות, כמי שמכיר וליווה נפגעות תקיפה מינית, ברור לי שהמציאות האוטופית של 'תתלונני או לא', עדיין לא מתקיימת במחוזותינו ושהתהליך חודרני וכואב", הבהיר ניר. "חיזקתי את ידיה של רחלי רוטנר כששיתפה בחוויה שעברה על אף שלא הגישה תלונה (למרות שבמקרה שלה האומץ האמיתי נבע מלהאשים אותו בשמה המלא ולציין את האירוע - כך שהוא יכול היה להתגונן או לפחות להבין במה מדובר)".

"אולי בעוד 20 שנה, נוכל להיות במציאות שבה מתלוננים או נתבעים על דיבה", כתב בנו החורג של שלום. "אבל עד אז, תיקון ההיתר המעוות (וההכרחי) הזה שבו אפשר לשרוף אנשים בלי לקום מהמיטה או להזדהות או לאפשר להם להתגונן מהאשמות מלפני עשרות שנים; ימשיך לגבות גם קורבנות תמימים על מזבח צודק".

נמרוד ניר, ארכיון (חדשות 2)

"כולנו אנושיים וכולנו מועדים לטעויות"

"מצד אחד אני מכיר את האיש שבחר בי כבן וגידל אותי ב-25 השנים האחרונות; אולי הבן אדם הכי ישר והגון שאני מכיר", הוא סיפר. "בן אדם שבנה עצמו מאפס, אדם עם אינספור תארים אקדמיים אבל גם פרקטיקום מכונן, חנון טורבו, יבש אבל מעמיק, רציני, טוב ואוהב. בן אדם שעוזב את מפעל חייו, לא מפחד על טענות על חיזור אגרסיבי מלפני שנים רבות שאף אחת מהן לא הבשילה אפילו לתלונה - אלא מתוך הרצון לחסוך לי ולארבעת אחיי הקטנים, את המציאות התקשורתית הזו".

"מצד שני, כשאני חושב על הדברים הכי גרועים שאני עשיתי בחיים; אני מבין שכולנו אנושיים וכולנו מועדים לטעויות", הוסיף ניר. "זה לא שורף את כל הטוב שהשגנו במקביל לחולשות הללו (אם אכן היו). מצד אחד כואב לי שעוזב את הנהגת המדינה אדם ישר, חרוץ ומעמיק כל כך, שהקריירה שלו היא קונטרסט בין אינסוף עשייה אמיתית לרווחת העם, לצד מינימום פופוליזם, סאונדבייטים ופוליטיקה".

"מאידך, התחננו אליו שיעשה את הצעד הזה מזמן", הוא הדגיש. "מגיע לו לחיות סוף סוף בלי להיות נתון למתקפות בלתי פוסקות מבית ומחוץ. ובמימד האגואיסטי, יש משהו נורא משחרר במחשבה שעכשיו, לראשונה בחיי הבוגרים, אוכל להגיד את כל מה שאני באמת חושב ומרגיש, בלי פילטרים במשקל טון, בלי לחשוב על ההשלכה של זה עליו, ובעיקר, בלי להיתפס כאיזשהו מייצג או פרוקסי של העמדות שלו, או של המשרד הממשלתי שהוא מוביל, או של ממשלת ישראל או של הליכוד - מפלגה שמעולם לא הצבעתי עבורה (איזה כיף שאפשר סוף סוף להגיד את זה), אבל משום מה כולם חושבים שאני דוברה הרשמי, מתוקף היותי 'הבן של'".

"ברוך השם, להיות הבן של ג'ודי זה מספיק קשוח גם ככה (ואני חושד שמעכשיו זה יהפוך לאפילו יותר מאתגר)", הוא סיכם בהומור. "ברוך הבא לחיים אחרי הפוליטיקה פפי. נתת מספיק לעם ישראל, עכשיו תורך לחיות קצת".