היועמ"ש יבדוק את הקשר בין המפכ"ל לשעבר לקצינה המתלוננת בפרשת ריטמן

בעקבות תחקיר "עובדה", החליט היועמ"ש יהודה וינשטיין לפתוח בבדיקת טיב הקשר בין המפכ"ל לשעבר יוחנן דנינו והקצינה שהתלוננה על הטרדות מיניות מצד ניצב רוני ריטמן. גורמים כינו את הקצינה "מפעל של הקלטות"

קשר צמוד עם הקצינה. דנינו (חדשות 2)

בעקבות חשיפת הקשר ההדוק בין השוטרת שהתלוננה על הטרדה מינית מצד ניצב רוני ריטמן לבין המפכ"ל היוצא יוחנן דנינו בתחקיר "עובדה", הערב (שישי) נחשף כי היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין החליט לפתוח בבדיקת ההקלטות וההודעות בין השניים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דנינו ממשיך להתעקש שהקשר בין השניים היה ידידותי. במח"ש התחילו בבדיקת הביקורים הביתיים אצל הקצינה שנחשפו בתחקיר. בלשכת היועץ המשפטי אומרים כי "הממצאים לא מעידים על דבר יותר מהקשר הידידותי", אך היועץ המשפטי ביקש להבין האם הקשר נמשך גם כשדנינו היה מפכ"ל. אם יגיעו ממצאים נוספים בפרשה, הם כמובן ייבדקו.

בתוך כך, תנועת אומ"ץ מבקשת ממערכת אכיפת החוק לבדוק מדוע כשדנינו הגיע למח"ש - עם פתיחת הבדיקה בעניינו של ריטמן - הוא לא סיפר על הביקורים, על ההודעות ועל כך שהידידות הייתה קרובה.

הכיוון המסתמן בשלב הזה הוא שהתיק הפלילי נגד ריטמן, החשוד בהטרדה מינית, ייסגר - אך המקרה עשוי "לפרנס את התקשורת" עוד תקופה ארוכה: הקצינה שהייתה בקשר עם דנינו הוגדרה על ידי רבים כקצינה חדה מאד ואינטיליגנטית, ששירתה בתפקידים רגישים. מי שנחשף לחומרים שהיא מחזיקה אומר שהיא "מפעל של הקלטות", שיכולות אף לטלטל את צמרת המשטרה.  שוטרי מח"ש ביקשו ממנה למסור את הנייד שלה והיא סירבה. היא צפויה לשמוע בקרוב על סגירת התיק, לא מכיוון שאינה מהימנה אלא מכיוון שלא הגיעו תלונות נוספות. על פי ההערכות, בשלב זה "היא תצא למלחמה ויש לה סחורה שהיא יכולה לירות".

חופשתו הוארכה. ריטמן (חטיבת דובר המשטרה)

דנינו: "הטענה לפיהם הקשרים אסורים - שקרית"

המפכ"ל היוצא יוחנן דנינו, שהדיח ניצבים רבים מהמשטרה בגלל קשרים אסורים שהיו להם עם קצינות ששירתו תחתיו, היה גם הוא בקשר קרוב ובעייתי עם קצינה זוטרה במשטרה - כך חשף אתמול תחקיר של התכנית "עובדה". מדובר בקצינה שהייתה אז בדרגת פקד, והיא הקצינה שהתלוננה על הטרדה מינית מצד ניצב רוני ריטמן - מפקד יחידת להב 433 במשטרה, שנמצא בחופשה מאז תחילת הפרשה.

היחס הצמוד בין השניים התחיל כשיוחנן דנינו היה ראש אגף החקירות, לפני כשמונה שנים, והשוטרת הייתה קצינה זוטרה באגף. הקשר נמשך כשדנינו היה מפקד מחוז דרום וגם בזמן כהונתו כמפכ"ל. מתברר שהיה לקצינה הצעירה ערוץ פתוח לדנינו: היא ייעצה, הוא עדכן, היא הזהירה אותו מפני מינויים מסוימים - וזה קרה לא רק לגבי רוני ריטמן כפי שנחשף בקלטת השיחה ביניהם, אלא גם לגבי סגן ניצב עמי מועלם, כשהקצינה הפצירה בדנינו לא לקדם אותו כיוון שלדבריה הוא מטריד מינית.

אנשים בתוך המשטרה שנחשפו לתכתובות המסרונים ביניהם סיפרו על מסרים אינטימיים שהוא העביר לה. דנינו עצמו הקפיד שלא לספר לחוקרים בעדותו במחלקה לחקירות שוטרים על הדברים האלה - כעת הוא כבר לא מכחיש, אלא טוען בתוקף שהקשר היה על "רקע מקצועי וחברותי בלבד והיכרות רבת שנים, וכל טענה או רמז לפיהם הקשרים היו אסורים הינם שקריים ואין להם כל יסוד".