גשמים עזים הציפו רחובות באשקלון: נזק נגרם לבתי ספר וגנים

כחודש לאחר כמויות הגשם העזות שירדו באזור אשקלון וגרמו להצפה של רחובות רבים תוך זמן קצר, שוב גורם הגשם לשיבושים בעיר: 40 מילימטרים של גשם שירדו בעיר תוך שעה גרמו להצפות של מספר רחובות ולנזקים בבתי ספר וגנים

חודש לאחר ההצפות ששיתקו רחובות שלמים באשקלון, הגשם שב ושטף חלקים בעיר: גשמים חזקים שירדו באזור מישור החוף הדרומי הבוקר (חמישי) שטפו את הרחובות, גרמו נזקים למוסדות חינוך והותירו תושבים מתוסכלים מחוץ לבתים שהוצפו. מעל 40 מילימטרים של גשם ירדו בעיר תוך שעה, בין 07:50 ל-08:50 - כמחצית מהכמות שירדה בחודש שעבר וגרמה לנזקים כבדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

העירייה פתחה חדר מצב בהשתתפות כל גורמי החירום על מנת לתת מענה לכל אירוע ומפעילה כלים כבדים לשאיבת מים. עד כה נסגרו לתנועה מספר רחובות בעיר כתוצאה מהצפות ובהם הרחובות ביאליק והטייסים. מספר מוסדות חינוך, בהם בתי הספר "יחזקאל" ו"נווה דקלים" וכמה גני ילדים הוצפו, אך הם לא פונו והלימודים מתקיימים כסדרם.

במוקד החירום של העירייה מסרו כי המצב נמצא תחת שליטה: "יש הצפות ברחוב נעמה שבאזור התעשייה הדרומי בעיר ושם אנו מרכזים את מירב המאמצים שלנו. צוותים כבר שם ומטפלים בהצפות. חסמנו חסימה מונעת את רחובות ביאליק והטייסים על מנת שנהגים לא יגיעו לשם וייתקעו".עוד נמסר מהעירייה כי "אנחנו נותנים מענה מידי לכל פניות התושבים. בהשוואה לסופה הקודמת, נרשמות הרבה פחות פניות למוקד החירום". בעקבות הגשמים, חדרו מים גם לבית החולים ברזילי בעיר במספר מקומות. הנושא מטופל על ידי צוותי בית החולים ומההנהלה נמסר כי כל השירותים במקום ניתנים כרגיל. 

הגשמים שהחלו לרדת הבוקר באזור מישור החוף הדרומי, צפויים להתפשט בהמשך לאזור המרכז והצפון וייתכנו סופות רעמים.

הצפה באשקלון, בחודש שעבר

רק לפני חודש: גשמים עזים שיתקו את העיר

בחודש שעבר שטפו גשמים עזים ובכמות חריגה למדי את העיר אשקלון וגרמו להצפות נרחבות ולנזקים כבדים. בתים התמלאו מים, כביש ראשי קרס, ומכוניות רבות שקעו. למוקד 100 של משטרת המחוז הדרומי דווח על הצפות רבות באשקלון, וכוחות המשטרה והעירייה פעלו יחד עם כוחות ההצלה בכדי לסייע לאזרחים ולהכווין את התנועה בכבישים שהוצפו או ניזוקו.

בתחנת המדידה בדרום אשקלון דווח אז על 60 מילימטרים של גשם שירדו תוך שעתיים, כשבסך הכל ירדו אז 86 מילימטרים של גשם. מדובר היה בכמות משקעים דרמטית שבשילוב עם תשתיות חלשות או לא כשירות - גרמה להצפות הנרחבות.