בוגרי יחידת החילוץ 669 ממליצים: איך לטייל בעולם ולצאת בחיים

כ-30 אלף צעירים ישראלים יוצאים בתקופת החורף לטיול הגדול שאחרי השירות הצבאי. המשוחררים הטריים יוצאים למסע שלצד חוויות וזיכרונות טומן בחובו גם סכנות גדולות. בוגרי יחידת החילוץ 669 החליטו לקחת את הנושא לידיים ומציגים את המדריך לטיול הבטוח

לוחמי 669 מציגים: המדריך לתרמילאי ("מטיילים בטוח")

בוגרי 669 מציגים - המדריך לתרמילאי: מדי שנה כשהחורף מגיע לישראל, יוצאים כ-30 אלף ישראלים לטיול הגדול של אחרי הצבא. התרמילאים הצעירים יוצאים לראשונה לבדם לצבור חוויות ולהכיר מקומות חדשים - חלקם מקומות מסוכנים. עשרות רבות של מקרים שהסתייימו באסון נרשמים מדי שנה במשרד החוץ. מתרמילאים שאיבדו את דרכם וחולצו ברגע האחרון, ועד למקרי מוות מצערים שהתרחשו בפעולות אקסטרים שונות. סדנאות ההכנה לטיולים הללו של בוגרי יחידת החילוץ הצה"לית צוברות תאוצה בקרב המטיילים.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

זו השנה השנייה שהפרויקט הייחודי הזה מנסה ללמד את התרמילאים החדשים כיצד לטייל באופן זהיר ובטוח, ובעיקר איך לחזור הביתה בשלום. "מטיילים בטוח" - גוף שהוקם על ידי בוגרי יחידת החילוץ של חיל האוויר 669, לזכרו של לוחם היחידה אבנר ברדוגו ז"ל שנהרג במהלך טיול בלאוס - רותם את הלוחמים הוותיקים שמעבירים אחת לחודש סדנה למטיילים.בשבוע שעבר התקיים כינוס כזה בירושלים, ועשרות רבות של צעירים הגיעו כדי לשמוע טיפים למטיילים מהמחלץ חיליק מגנוס ומצוות חברי העמותה. צוות המדריכים ממליץ לנשים שלא לנסוע לבד בתחבורה ציבורית, אלא עם בן/בת זוג. באופן כללי נסיעות הן גורם סיכון ולכן יש לוודא כי מי שיושב ליד הנהג נשאר תמיד ער. "החוק הראשון בנסיעה לחו"ל הוא לשים שטר של 100-200 דולר איפשהו במקום מסתור בתוך התיק הגדול למקרה חירום", הסבירו במפגש ההכנה.

בוגרי יחידת החילוץ שמים דגש מיוחד לאלו שנוסעים לטרקים ולטיולים רגליים ארוכים. ב"מידה ואתם לקראת טיול תרמילאים קלאסי, השקיעו משאבים בתיק ובנעלי הליכה", אמרו. "חשוב שתכינו לכם תיק תרופות מסודר, שכולל את כל התרופות שאתם נוהגים לקחת בבית, כולל אנטיביוטיקה כללית".