יו"ר מועצת ההימורים צחי פישביין נפטר במפתיע בגיל 57

פישביין, שעמד בראש הטוטו במשך שתי קדנציות והתחיל את כהונתו השלישית, נפטר מדום לב במהלך ריצת בוקר. פישביין, שהיה עד לאחרונה מועמד למנכ"ל הפיס, הביא את רשת "אופיס דיפו" לארץ עוד בשנות ה-90. בהתאחדות לכדורגל ביכו את לכתו: "צחי היה ידיד אמת של הספורט בישראל"

צחי פישביין, ארכיון (פלאש 90)

יו"ר מועצת ההימורים בספורט (הטוטו), צחי פישביין, התמוטט היום (רביעי) ומת במהלך ריצת בוקר. המאמצים להחייאתו של פישביין לא צלחו, והוא הלך לעולמו בגיל 57. לאחרונה הוא הגיש את מועמדותו לתפקיד מנכ"ל מפעל הפיס, ולצורך כך השעה את פעילותו במועצת ההימורים, אך השבוע הודיע כי הוא מוותר על התפקיד, וחזר לעבודתו בטוטו בהתנדבות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פיישבין, נשוי ואב לשלושה, עמד בראש המועצה מאז שנת 2009, ורק לאחרונה החל את הקדנציה השלישית שלו בתפקיד. הוא מונה לתפקיד בתקופתה של לימור לבנת כשרת הספורט, והשניים הובילו רפורמות בענף הכדורגל ובהתאחדות לכדורגל.

בחודש אוגוסט דווח ב"גלובס" כי פישביין זומן לשיחת הבהרה עם שרת התרבות והספורט מירי רגב - לאחר שהוא נפגש עם משרד האוצר וההתאחדות לכדורגל ללא ידיעת ונוכחות אנשי משרדה.

קודם לתפקידו במועצת ההימורים שימש כמנכ"ל אופיס דיפו ישראל במשך 13 שנים: פישביין, טייס בעברו ורואה חשבון במקצועו, היה היזם שהביא את אופיס דיפו האמריקנית לארץ בשנת 1994 וניהל אותה עד לשנת 2007.

"הלך לי היום חבר יקר, שלי ושל הספורט בישראל", אמר יורם באומן, יו"ר מנהלת הליגות. "לצחי מניות רבות בהקמת המנהלת והעבודה מולו נעשתה מתוך ההבנה של צחי לחשיבות הכדורגל הישראלי לטוטו ולהפך".

"צחי תרם רבות לקידומו של הספורט בכלל והכדורגל בפרט", הוא הוסיף. "במחזור הקרוב נכבד את זכרו בדקת דומייה בכל משחקי הליגות המקצועניות".

ההתאחדות לכדורגל פרסמה הודעת הבעת צער: "ההתאחדות כואבת את מותו בטרם עת של צחי פישביין, יו"ר הטוטו. צחי היה ידיד אמת של הספורט בישראל ושל הכדורגל בפרט, ותרם ככל יכולתו לקידום הענף. צחי משאיר אחריו מורשת של עשייה, קידום, הצלחה ומעל לכל חברות גדולה עם הכדורגל הישראלי. יהי זכרו ברוך".