גוגל חושפת: מה עניין את הישראלים ב-2015?

שבועיים לפני שהשנה מסתיימת, הסיכומים כבר החלו: ענקית החיפוש פרסמה נתונים לגבי הנושאים שעניינו את הישראלים בשנה החולפת. פרשת "אלנבי 40" תפסה את המקום הראשון בתחום החדשותי, כשקרב עיקש התנהל בין אורן חזן לינון מגל על תואר הפוליטיקאי המחופש ביותר

במקום הראושן בחדשות: אלנבי 40

מה הישראלים חיפשו בגוגל ב-2015: סוף השנה מתקרב בצעדי ענק ואיתו הסיכומים המסורתיים. הבוקר (רביעי) פרסמה ענקית האינטרנט את סיכום השנה שלה בתוצאות החיפוש, שנותן מבט מרענן על מה עניין אותנו - הגולשים הישראלים בשנה החולפת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פרשת "אלנבי 40", שבה תועדה צעירה מקיימת יחסי מין עם כמה גברים על הבר במהלך מסיבה במועדון התל אביבי, הייתה האירוע החדשותי הבולט ביותר בשנה האחרונה בחיפושים בגוגל. החברה אמנם לא ציינה את כמות או מהות החיפושים, אך הפרשה סקרנה רבים גם בשל הסיפור ולא פחות מזה בשל הסרטון מהאירוע.

למקום השני הגיעו בחירות 2015, שנערכו אמנם בתחילת השנה, אך ייצרו באזז משמעותי ברשת.

החתונה של בר רק במרום השלישי

את המקום השלישי תפס אירוע פרטי לכאורה, שבמהרה הפך לאירוע חדשותי מוביל - חתונתה של בר רפאלי. לא ידוע אם הישראלים התעניינו בחתונת הדוגמנית בשל סערת "השמיים הסגורים", או בשביל התמונות, אבל בכל מקרה רפאלי תפסה מקום מכובד בחיפושי הישראלים.

פרשת הרב עזרא שיינברג, לשעבר ראש הישיבה הגבוהה "אורות האר"י" בצפת, הגיעה למקום הרביעי לאחר שבאמצע השנה הוגש נגדו כתב אישום בגין עבירות של אונס, מעשי סדום, מעשים מגונים, שיבוש הליכי משפט והטרדה מינית.

למרות הסרטים המזעזעים והעריכה והבימוי המוקפדים, ארגון הטרור דאע"ש הגיע רק למקום החמישי במסגרת האירועים החדשותיים המסקרנים ביותר את הגולשים הישראלים.

ניתח את חזן - ינון מגל (פלאש 90 / מרים אלסטר)

בתחום הפוליטי: ינון מגל או אורן חזן?

פרשת הטענות להטרדות מיניות מצד ח"כ ינון מגל, שהביאה לבסוף לפרישתו מהכנסת, זיכתה את מגל בתואר הפוליטיקאי החם של השנה בדירוג החיפושים של גוגל. למקום השני הגיע איך לא - חבר הכנסת אורן חזן.

שרת המשפטים איילת שקד הגיעה למקום השלישי, שר האוצר משה כחלון במקום הרביעי וסתיו שפיר מ"המחנה הציוני" הגיעה למקום החמישי.

"המחנה הציוני", מפלגתה של שפיר, הפתיעה והגיעה למקום הראשון במפלגות הבולטות של השנה בחיפושים בגוגל ועקפה את "הבית היהודי", "יש עתיד", "הרשימה המשותפת" ו-"עלה ירוק". מפלגת השלטון "הליכוד" - לא הצליחה להיכנס לעשרת החיפושים הבולטים בתחום המפלגות השנה.

תכניות, ריאלטי, אישים והשיר המחופש

עוד קטגוריות בולטות בסיכום השנה במנוע החיפוש הישראלי של גוגל: התוכנית שזכתה לחיפושים הרבים ביותר - לעיתים בשביל למצוא פרקים להורדה או לצפייה ישירה.

למקום הראשון הגיעה "זגורי אימפריה" של חברת הוט, כשהסדרה "פאודה" מבית yes הגיעה למקום השני. אחרי הסדרות של חברות הכבלים והלווין, הגיעה התוכנית "כפולים" של הזכיינית קשת, שחולקת את המקום השלישי עם המתחרה מבית רשת - "המדרשה". הסדרה המדוברת "מגש הכסף", תפסה את המקום השביעי.

תוכניות הריאליטי קיבלו קטגוריה נפרדת ושם מככבות במקומות הראשונים "המירוץ למיליון", "אקס פקטור" ו"הישרדות". אירועי הספורט המחופשים ביותר השנה בגוגל ישראל היו ווימבלדון, היורובאסקט, אליפות ארה"ב הפתוחה בטניס וגמר ליגת האלופות.

השיר הכי מחופש השנה היה "דרך השלום" של הזמר פאר טסי, כשאחריו "גולדן בוי" של נדב גדג'. למקום השלישי התברג השיר "מתוק כשמרלי" של אליעד נחום. את החמישייה הראשונה סוגרים "טרמינל 3" של דודו אהרון ו"מלכת השושנים" של עדן בן זקן.