"לא יודע מה קרה לו, אולי השתגע"

בני משפחתו של הצעיר הישראלי ששירת בגבעתי והצטרף לדאע"ש מתייחסים לראשונה לפרשה. הם מתקשים להאמין לצעד שעשה, ולטענתם, מאז עזב את הבית בכפר פוריידיס, אין להם קשר איתו והם חוששים לגורלו

היישוב פוריידיס סוער בעקבות הצטרפות בן המקום לשורות דאע"ש בסוריה. "עד היום אני לא קולט את זה", אמר היום (שני) בן דודו של הצעיר לחדשות 2. "לא יודע מה קרה לו במוח, אולי הוא השתגע".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר בצעיר בן 26 שהשתחרר משירות צבאי בצה"ל לפני כשנה, ובאחרונה הוא כתב בעמוד הפייסבוק שלו: "לאויבי הדת ואללה אני אומר: המדינה האסלאמית תישאר ותתפשט". הוא אף הוסיף לתמונת הפרופיל שלו את סמל ארגון הטרור הרצחני. בן דודו עדיין לא מעכל זאת. "הוא רצה להישאר בצבא, הוא רצה לעשות מילואים וקבע", הסביר.

הצעיר נטש את משפחתו לפני חמש שנים ואחרי שחרורו מצה"ל הוא טס לטורקיה, שהה שם מספר ימים ונעלם. "אנשים התחילו לספר סיפורים שהוא נמצא בסוריה", העיד בן דודו. "לחיות פה זה טוב, למה הם עוזבים את הארץ פה? לא יודע מה יש לאנשים בראש".

בן דודו של הצעיר סיפר כי מדובר באדם חילוני שלא השמיע הבעת תמיכה בדאע"ש בקרב חבריו. אמו של הצעיר מסתגרת בביתה מאז הדיווחים על הצטרפותו של בנה לדאע"ש, והיא חוששת לגורלו.

בפוריידיס מגנים את צעדיו של הצעיר שהצטרף לארגון המדינה האסלאמית, אבל אחד התושבים ביישוב דווקא תמך במעשה. "זה נהדר שהוא יעזור לאחים שלו בדמשק", הוא אמר לחדשות 2. "אז מה אם הם הורגים וטובחים? כולם הורגים וטובחים".