שרה נתניהו: "קאיה בטראומה"

באירוע הדלקת נרות יחד עם ניצולי שואה התייחסה רעיית ראש הממשלה למצבה של כלבת המשפחה שהושמה בהסגר לאחר שנשכה את ח"כ השכל ואת בעלה של חוטובלי. "היא הייתה במצב פיזי קשה מאוד ועכשיו היא גם במצב נפשי קשה", סיפרה נתניהו

"קאיה במצב קשה". משפחת נתניהו והכלבה

ימים ספורים לאחר שכלבת משפחת נתניהו הושמה בהסגר, הגיבה רעיית ראש הממשלה לתקרית המשונה שבה נשכה הכלבה קאיה את ח"כ שרן השכל ואת בעלה של סגנית השר ציפי חוטובלי. "אני יכולה לומר שקאיה נמצאת במצב חרדה מוגבר ובטראומה", סיפרה שרה נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

במהלך אירוע הדלקת נרות יחד עם ניצולי שואה התייחסה נתניהו לתקנות שחייבו את השמתה בהסגר של הכלבה. "אנחנו מברכים הערב על ניצחון האור את החושך ומקווים ושגם הולכים על שתיים וגם הולכים על ארבע ידעו רק ימים של אור ולא של חושך", אמרה.

עוד הוסיפה נתניהו כי מצבה של הכלבה קאיה בכי רע. "היא הייתה במצב קשה", ציינה. "היא כלבה מאוד מבוגרת ומחוסנת. כואב לה כי היא הייתה במצב פיזי קשה וכעת גם נמצאת במצב נפשי קשה".

על פי חוות הדעת של הווטרינרית שטיפלה בקאיה, הכלבה סובלת מבעיות פיזיות ונפשיות רבות. "קאיה סובלת מכאבים חזקים בחלקה האחורי, וכן מעודף משקל", כתבה ד"ר קלאודיה כפרי. "כמו כן, ככל הנראה בשל מעבר בין משפחות רבות, היא חרדתית למדי".

רה"מ יחד עם קאיה

בעקבות המקרה הודיע ביום שישי ראש הממשלה בנימין נתניהו כי יפעל לשנות את המדיניות כלפי כלבים נושכים. בפוסט שפרסם בפייסבוק גילה נתניהו כי לא היה מודע לחוק ומשמעותו. "בעקבות מקרה זה נחשפתי לסוגיית הסגרת הכלבים ומצאתי בה ליקויים שאינם עולים בקנה אחד עם ההיגיון והחמלה", כתב. "אבקש מהגורמים המקצועיים במשרדי הבריאות והחקלאות ובארגונים להגנת בעלי החיים לגבש הצעות לשינוי ושיפור החוק הקיים".