משפחתו של לוחם גולני אורון שאול ז"ל במסר לחמאס: "נהפוך את המדינה בשביל עסקה"

הוריו של אורון שאול, לוחם גולני שנהרג בצוק איתן, כינסו מסיבת עיתונאים שבה שיגרו מסר לחמאס: "הנייה, הצג הוכחות שאורון אצלך. מיום ליום החור בלב שלנו גדול יותר. צריך לעשות הכול כדי להחזיר את הבנים"

משפחת שאול במסר לארגון הטרור: שנה וחצי כמעט לאחר מבצע "צוק איתן" בו נהרג בנם לוחם גולני אורון שאול ז"ל בתקרית הנגמ"ש בסג'עייה, כינסה משפחת שאול מסיבת עיתונאים במטרה לקרוא לארגון חמאס בעזה להשיב את גופתו ארצה.  במסיבת העיתונאים קראה זהבה שאול, אמו של אורון, לבכיר חמאס אסמעיל הנייה להציג הוכחות וראיות בנוגע למצבו של בנה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

"אנחנו מדינה הומניטרית, מעבירים לעזה מזון ומים, מטפלים במנהיגי חמאס, משחררים גופות, בעוד שהחמאס כמו חיזבאללה ודאע"ש נוהגים בתכסיסנות ושולחים כל הזמן במדיה ידיעות כמלחמה פסיכולוגית", אמרה שאול. "בלי אחריות, בלי זהות. זה לא רציני בעיני. אני לא מאמינה לזה".

"אסמעיל הנייה אני פונה אליך שוב פעם השנייה", הוסיפה שאול. "אני רוצה להאמין לך. תציג הוכחות מוצקות למצבו האמיתי של אורון. אני יודעת שישי לזה מחיר, אבל ברגע שתציג לי הוכחה כמו שהצגת למשפחת שליט אני מבטיחה שנהפוך את המדינה וגם את העולם כדי שהעסקה תצא לפועל. תחשוב על מה שאמרתי, תחשוב על זה. עכשיו אני דורשת מהמדינה שלי: תחזירו את הבן שלי. תחזירו את אורון במהרה יחד עם הדר גולדין הביתה, כמה שיותר מהר".

"נהפוך את המדינה". אורון שאול ז"ל

במהשך הדברים סיפרה אמו של אורון על ההתמודדות הקשה עם חוסר הוודאות. "מיום ליום המצב הופך להיות קשה יותר, החור בלב נעשה יותר גדול", היא ציינה. "אני לא רואה איך נצא מזה וכמה זמן זה ייקח. אני מאוד מקווה שהמסיבת עיתונאים הזו תזיז משהו ובכל זאת אני אראה את האור בקצה המנהרה".

בקיץ האחרון, לציון שנה למבצע "צוק איתן", הציג ארגון חמאס דסקית ששייכת לכאורה לשאול ז"ל, שנהרג בתקרית הנגמ"ש הקטלנית בסג'עייה. במהלך מצעד צבאי של חמאס ביולי האחרון, הוצגו שתי רקטות חדשות ומיצג של טנק מקרטון ועליו אגרוף שמחזיק את הדסקית של סמ"ר שאול לכאורה, שגופתו עדיין מוחזקת בעזה. לצדה הוצגו גם שתי דסקיות נוספות ועליהן סימני שאלה.