המדינה תפצה בעלי בתים ועסקים שנפגעו באסון הכרמל ב-54 מיליון שקלים

ביהמ"ש אישר הסכם פשרה במסגרתו תשלם המדינה עשרות מיליונים לבעלי בתים ועסקים שניזוקו בשריפת הענק ליד חיפה. עורך הדין שייצג את התובעים: "את השריפה הזאת היה אפשר למנוע, היא התחילה כמדורה קטנה. אם הוא היו מטפלים בה כמו שצריך היא לא הייתה מתפשטת"

פיצויים בעשרות מיליונים לבעלי נכסים (רויטרס)

המדינה תפצה בעלי בתים ועסקים שנפגעו בשריפת הענק בכרמל: 5 שנים לאחר אסון השריפה הגדול בתולדות המדינה, אישר היום (ראשון) בית המשפט המחוזי בחיפה מתווה פיצויים בסך עשרות מיליוני שקלים לבעלי נכסים ובתי עסק שנפגעו מהאש שהשתוללה בכרמל בדצמבר 2010. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

בהסכם שאושר נקבע כי המדינה ,קק"ל ורשות הטבע והגנים ישלמו פיצוי על סך 54 מליון שקלים לבעלי בתים ועסקים שניזוקו באסון. ההסכם הושג לאחר למעלה משנתיים של מאבק שניהלו בעלי הבתים והעסקים שתבעו פיצויים מהמדינה על הנזקים הכבדים שנגרמו להם.

הסכם פיצויים - לאחר שנתיים וחצי (רויטרס)


עו"ד דוד מנע, שהגיש את התביעה בשם עשרות בעלי עסקים ובתים, אמר בשיחה עם חדשות 2 Online לאחר ההחלטה: "את השריפה הזאת היה אפשר למנוע, היא התחילה כמדורה קטנה. אם היו מטפלים בה כמו שצריך, היא לא הייתה מתפשטת".

לטענתו של עו"ד מנע, בכרמל כבר היו בעבר מספר שריפות והיה ניתן ללמוד את הלקח מהן. "המדינה בסוף תרמה את חלקה וכל הצדדים יצאו מרוצים", אמר. "הגשנו את התביעה לפני שנתיים וחצי לבית המשפט המחוזי בחיפה על סך 120 מיליון שקלים - ובסופו של דבר, במסגרת הפשרה שאושרה, אנחנו מקבלים 54 מיליון שקלים כפיצוי לעסקים ולבעלי בתים כולל לבית מלון שניזוק".

עו"ד דוד מנע