קצינים במילואים לנשיא: בטל השתתפותך באירוע שבו ישתתפו "שוברים שתיקה"

מול ביתו של ריבלין תתקיים הערב משמרת מחאה נגד השתתפותו של הנשיא באירוע בארה"ב, שבו ייקחו חלק גם פעילי ארגון "שוברים שתיקה" וארגונים נוספים, שלטענת הקצינים "מנהלים מסע-דה לגיטימציה נגד ישראל". בית הנשיא: "הפאנל מתקיים שלא בנוכחות הנשיא ועל כן בין הדברים אין קשר"

(יונתן סינדל, פלאש 90)

עשרות קציני מילואים יקיימו הערב (שבת) משמרת מחאה מול בית נשיא המדינה ראובן ריבלין, בקריאה שיבטל את השתתפותו מחר בכנס של "הארץ" בארה"ב, בהשתתפות נציגי ארגון "שוברים שתיקה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת    

הקצינים יבקשו מריבלין להעביר מסר חד וברור נגד "מסע הדה-לגיטימציה" שמנהלים, לטענתם, "שוברים שתיקה" וארגונים נוספים נגד צה"ל ומדינת ישראל. רב-סרן במילואים עמית דרי, מ"פ במילואים ומנהל המכינה הקדם צבאית תבור, אמר כי "אנחנו, קצינים וחיילים הנקראים ומגיעים בכל פעם באהבה לשירות המדינה, מסרבים להיות מופקרים לשקרים ולעלילות המופצות עלינו בארץ ובחו"ל".

"מחר צפוי נשיא המדינה להשתתף בכנס 'הארץ' והקרן החדשה לישראל בניו יורק", המשיך דרי. "במסגרת הכנס יישאו דברים גם אבנר גבריהו מארגון שוברים שתיקה ('חיילי צה"ל יורים במכונות ירייה באזרחים', 'חיילי צה"ל פורצים לבתים של פלסטינים על מנת לצפות במשחקי כדורגל') ועמירה הס ('זריקת אבנים על חיילי צה"ל היא לגיטמית ואף מתבקשת', 'חיילי צה"ל משתילים סכינים על מחבלים'). נקרא לנשיא לא לתת לגיטימציה לשקרים ועלילות דם של ארגון שוברים שתיקה ואחרים".

רס"ן עמית דרי

דרי אף הדגיש כי "זו אינה מחאה נגד הנשיא ריבלין, אותו אנו מכבדים מאוד, אלא נגד מסע התעמולה השקרית המופנית כלפינו וכלפי מדינת ישראל. אנו מבקשים מהנשיא שגם אם יבחר שלא לבטל את השתתפותו, ינצל את הבמה שניתנה לו בכנס כדי להעביר מסר חד וברור - מותר לבקר, אסור לשקר".

מבית הנשיא נמסר כי "הנשיא יישא דברי ברכה במהלך כנס של עיתון 'הארץ' כפי שעשה במגוון כנסים המאורגנים על ידי כלי תקשורת שונים מפעם לפעם. בהתייחס לעובדות, חשוב לציין כי במקרה זה, מדובר במשתתף אחד מתוך עשרות המשתתפים בכנס במהלך היום. הוא ייקח חלק בפאנל שאינו מתקיים בנוכחות הנשיא ועל כן בין הדברים אין קשר. הנשיא מעריך מאוד את פעילותם של קציני המילואים ובית הנשיא מצוי עימם בקשר שוטף".