אחיו של משה קצב: "הגיעה העת לשים סוף לסבל ולהשפלה"

אחיו של הנשיא לשעבר משה קצב, שהורשע באונס, קורא לשחרר אותו ממאסר עם הגיעו לגיל 70 ואחרי שריצה 4 מתוך 7 שנות המאסר שנגזרו עליו. "באחת נשכחו כל הישגיו", כתב ליאור קצב. "הוא יושב על לא עוול בכפו"

קצב בעת חופשה מהכלא, ארכיון (עזרי עמרם)

נשיא המדינה לשעבר משה קצב מרצה מאז 2011 את מאסרו בכלא מעשיהו לאחר שהורשע בעבירות אונס, מעשה מגונה בכוח והטרדה מינית של נשים שונות שהיו תחת מרותו. החודש, עם השלמת ארבע שנות מאסר מתוך השבע להן נידון, וכאשר הוא מציין את יום הולדתו ה-70, פונה אחיו ליאור בפייסבוק בפוסט נרגש בו הוא קורא לשחרר את אחיו מהכלא. "שימו קץ לביזוי ולהשפלה של אחי", כתב ליאור קצב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"כל חיי גדלתי בצלו של אחי הבכור, הנשיא לשעבר, משה קצב", כתב קצב האח. "משה קצב ראה את כל מהות חייו בשירות העם והמולדת ובעזרה לזולת. משרת הציבור בכל איבריו, גידיו ונשמתו". "בימים אלה ממש הוא מציין את יום הולדתו ה-70 . מתוכם ארבע שנים מלאות, ארוכות, מפרכות וקשות ביותר במעשיהו".

ליאור כתב כי לאחיו נגרם עוול, ודובק בגרסה לפיה הוא חף מכל פשע. "באחת נשכחו כל הישגיו", המשיך. "משה קצב, יושב היום בבית הסוהר, מושפל, מובס ומבוזה, על לא עוול בכפו. על אונס שלא היה ולא נברא. השופטים הרשיעו אותו ושלחו אותו למאסר על סמך אינטואיציה ותו לא. ללא ראיות. ללא הוכחות".

"לחשוב על משפחתו"

הוא קורא לנוגעים בדבר לשנות את רוע הגזירה ולחון את הנשיא לשעבר. "אני מבקש מכם לשקול את זכויותיו", כתב. "לחשוב על אמי ועל סבלה. לחשוב על רעייתו גילה. לחשוב על ילדיו. לחשוב על נכדיו. לחשוב על אחיו ואחיותיו. לחשוב על משפחתו המורחבת".

"זה לא אנושי". ליאור קצב, ארכיון (אנה קפלן, פלאש 90)

ליאור קצב טוען כי כבודו של אחיו נרמס על ידי כלי התקשורת עוד לפני המשפט, ואחר כך נענש בכלא. "זה לא אנושי להמשיך לבזות ולהשפיל אותו", כתב. "בוודאי לא את מי שעמד בראש המדינה, סמל למוסד ושלטון במדינת ישראל, כאשר שולחים אותו לרצות עונש מאסר בבית הסוהר, מושפל לעפר, בשידור ישיר, מול עיניהם של אזרחי ישראל ורשתות הטלוויזיה בארץ ובעולם".

את הפוסט מסיים קצב בדברים האלה: "הגיעה העת, מבלי להפר את החלטות בית המשפט ובהתאם להוראות החוק, לעצור את הטירוף. הגיעה העת לשים סוף וקץ לסבל, לביזוי ולהשפלה".