צפו: מהכלא המצרי לזרועות אמא

הישראלי שישב 15 שנים בכלא המצרי ושוחרר היום לישראל הגיע לביתו. "אני לא יודע אם זה אמיתי", הוא אמר בהתרגשות. "אני מודה לכולם". ישראל תעביר למצרים עוד 4 אסירים מצרים שכלואים בישראל

עודה תראבין, ששב היום (חמישי) לישראל אחרי שריצה 15 שנים בכלא המצרי בגין ריגול למען ישראל, הגיע אחר הצהריים לביתו שבפזורה הבדואית - שם פגש באמו ואביו והתקבל על ידי ההמון בשמחה. "אני מתרגש", אמר. "זה כמו חלום להיות פה. אני לא יודע אם זה אמיתי. אני מודה לכולם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמו של הישראלי ששוחרר התרגשה מאוד. "אני מאוד מאוד שמחה, הכי שמחה בעולם", אמרה. "15 שנים לא ראיתי אותו ו-15 שנים הייתי עצובה. אני מאוד רוצה לחתן אותו ואני מודה לראש הממשלה ולכל מי שעזר לשחרר אותו". מוקדם יותר היום נפגש ראש הממשלה בנימין נתניהו עם תראבין.

תראבין שוחרר מהכלא כבר לפני כמה ימים ושהה במצרים תחת פיקוח צמוד של כוחות הביטחון המקומיים. הוא שב הבוקר לישראל בטיסה מסחרית, כשהוא מלווה בנציגי משרד החוץ - שטיפלו בסוגיית שחרורו בשנים האחרונות.

בפועל, נראה שמדובר במעין עסקה בין ישראל למצרים. בשבוע הבא תעביר ישראל למצרים עוד 4 עצורים פליליים שכלואים בישראל, בנוסף לשניים שכבר שוחררו לאחר שסיימו את עונשם. בנוגע לארבעה, מדובר באחד שסיים לרצות את עונשו ועניינם של השלושה האחרים נמצא בהליכי חנינה שאמורים להסתיים בתחילת השבוע הבא.

עודה תראבין, לפני 15 שנים

תראבין נולד בסיני למשפחה בדואית שחצתה את הגבול לישראל ועברה לרעות גמלים בנגב. לפני 15 שנה הוא חצה את הגבול למצרים באופן לא חוקי, נעצר על ידי השלטונות, הואשם בריגול ונידון לעונש מאסר ממושך.

"אני מברך את משפחתו על חזרתו לחיקם אחרי שנים של בדידות וסבל", אמר הבוקר יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג אמר בעקבות שחרורו של תראבין. "ליוויתי את המאבק לשחרורו של טראבין בשנים האחרונות ואני שמח שהסאגה האכזרית הזו באה לסיומה ועוד אזרח ישראלי שב הביתה".