שיא חדש במספר הנוסעים ברכבת ישראל

פקקי התנועה בגוש דן שהחמירו בעקבות העבודות על הרכבת הקלה, הביאו יותר ויותר אנשים לנסוע ברכבת. על פי נתוני החברה, בחודש נובמבר האחרון נשבר שיא בקווים השונים, כשנרשמו 4.9 מיליון נסיעות - גידול של 10% בייחס לתקופה המקבילה אשתקד

שיא נסיעות חדש ברכבת ישראל

שיא חדש במספר הנסיעות ברכבת ישראל: החברה פרסמה היום (רביעי) נתונים לפיהם בחודש נובמבר האחרון נרשמו 4.9 מיליון נסיעות בקווים השונים - עלייה של 10% ביחס לכמות הנסיעות בתקופה המקבילה אשתקד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהנהלת רכבת ישראל מסבירים את הגידול במספר הנסיעות בתגבור הרכבות כמענה לגידול בביקושי הנוסעים בגוש דן, בעקבות העבודות להקמת הרכבת הקלה שגרמו לפקקי תנועה רבים. כראייה לכך מציגים ברכבת את הקווים שבהם חל הגידול המשמעותי ביותר במספר הנסיעות.

בקו הוד השרון-תל אביב, שכולל את תחנות הביניים כפר סבא, ראש העין, פתח תקווה ובני ברק חל גידול של כ-17% ביחס למספר הנוסעים בשנה שעברה. בקו אשקלון-תל אביב, הכולל את התחנות אשדוד, יבנה, ראשון לציון, חולון ובת ים, חל גידול של כ-20%.

לדברי מנכ"ל רכבת ישראל, בעז צפריר, בשנים האחרונות הרכבת השקיעה רבות בשיפור השירות לנוסעים. "הציבור מרגיש את השינוי ומביע אמון ברכבת, כתוצאה מכך אנו ממשיכים להציג עלייה מתמדת במספרי הנוסעים", אמר. "תוכניות הפיתוח והסבת רשת הרכבות לחשמל צפויות להכפיל את מספר הרכבות והנוסעים עד סוף העשור".