סוף להמתנה? בוחני הנהיגה יקיימו יותר טסטים

בוחני הנהיגה צפויים להוסיף שני מבחני נהיגה ביום וכן לתגבר את מערך הבוחנים בימי שישי בניסיון להקל על העומס בהמתנה לטסטים. יו"ר ועד הבוחנים: "על רקע הצעדים המתוכננים במשרד התחבורה החלטנו לרתום את עצמנו למען המשימה החשובה ולהתייעל למען תלמידי הנהיגה והציבור הישראלי"

מהיום: יותר טסטים (חדשות 2)

בוחני הנהיגה צפויים להוסיף מבחני נהיגה נוספים שיצמצמו את זמני ההמתנה לטסטים. המהלך ייצא לפועל במסגרת הסכמות שהושגו בין הבוחנים להסתדרות ובמסגרתו הסכימו כ-130 בוחני נהיגה ברחבי הארץ לצעדי התייעלות לקראת רפורמה שמתכנן משרד התחבורה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בפגישה שהתקיימה בין יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ליו"ר הוועד ארצי של משרד התחבורה חנן אהרון ויו"ר ועד בוחני הנהיגה ברנרד גרוסמן הוחלט כי החל מהיום (שלישי) יגדילו הבוחנים את מספר המבחנים המעשיים שהם מבצעים ביום מ-14 ל-16. זאת בנוסף להגדלה של מספר הבוחנים שיעבדו בימי שישי. המשמעות היא תוספת של כ-70 אלף מבחני נהיגה בשנה.

לאחרונה דווח על מאבקים בין ועד בוחני הנהיגה למשרד התחבורה, על רקע סוגיית ההמתנה למבחני נהיגה מעשיים. הבוחנים אף מחו על כוונתו של שר התחבורה ישראל כץ להפריט חלק ממערך הבחינה בכדי להתגבר על המחסור בבודקים ובטסטים.

תוספת הטסטים נועדה לצמצם באופן משמעותי את זמני ההמתנה לתלמידי הנהיגה. הבוחנים ציינו כי הם רואים עצמם כחוד החנית במלחמה בתאונות הדרכים וככלי מרכזי לחיזוק הידע של תלמידי הנהיגה, ומתוך כך ניאותו לקחת על עצמם ולבצע צעדי ההתייעלות על מנת שהתלמידים לא ייפגעו.

"צעדים לטובת התלמידים" (אילוסטרציה) (משה שי / פלאש 90)


"על רקע הצעדים המתוכננים במשרד התחבורה החלטנו לרתום את עצמנו למען המשימה החשובה ולהתייעל למען תלמידי הנהיגה והציבור הישראלי", אמר ברנרד גרוסמן, יו"ר ועד בוחני הנהיגה. "הרפורמה המוצעת מבוצעת כרגע באופן דרקוני וחד צדדי, ואנו נמשיך לעמוד על כך שרפורמה אמיתית יש לעשות באמצעות הידברות".

לדברים הצטרף גם חנן אהרון, יו"ר הוועד הארצי של משרד התחבורה: "כל עובדי משרד התחבורה עומדים כמקשה אחת ומגבים את ציבור בוחני הנהיגה במאבקם האמיץ כנגד הצעדים הדורסניים שמתכנן שר התחבורה".