ממצאים חמורים נגד הקצין והמתלוננת בפרשת ניצב ריטמן

ממצאי הדוח שהוגשו למפכ"ל אלשיך בפרשת ראש להב 433 מעלים כי יש לנקוט אמצעים נגד הקצין, בדרגת תת-ניצב, שעומד במרכז העימות שהוביל לתלונה נגד רוני ריטמן – כולל הדחתו. המשך שירות המתלוננת ייבחן גם הוא

הקצין שהעיד נגדו יודח? (חטיבת דובר המשטרה)

ועדה שבדקה בשבועות האחרונים את ההתנהלות בחטיבת המודיעין של אגף החקירות במשטרה העלתה ממצאים חמורים, ובהם גם ביקורת חריפה על התנהלותם של הקצינה שהתלוננה נגד ניצב רוני ריטמן והקצין בדרגת תת ניצב שהעיד לטובתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מקצת ממצאי הדוח, שהוגש אתמול למפכ"ל הנכנס רב ניצב רוני אלשיך, יועברו לבחינה במחלקה לחקירות שוטרים. הקצין המדובר שהעיד לטובת המתלוננת בפרשת ריטמן הוא ראש חטיבת המודיעין ובין השאר ממליצים חברי הוועדה, בראשות ניצב דוד ביתן, לנקוט אמצעים נגדו - עד כדי הדחתו.

ממצאי הדוח מתייחסים גם לתפקודה של הקצינה שהתלוננה נגד ניצב ריטמן על הטרדה מינית, וייתכן שהמפכ"ל אלשיך יידרש לשקול את המשך שירותה בחטיבת המודיעין בעקבות הממצאים.

ישקול את המשך שירות המתלוננת (מרים אלסטר, פלאש 90)

את ועדת הבדיקה מינה לפני כחודש ניצב בנצי סאו, שכיהן כממלא מקום המפכ"ל, בעקבות תלונות של שוטרים וקצינים על מערכות יחסים ערוכות ולא תקינות בחטיבת המודיעין ועל קבלת החלטות שגויות.

מחר מסתיים שבוע החופש השני של ניצב ריטמן, שהתבקש להאריך את חופשתו בשל החקירה המתנהלת נגדו. המפכ"ל אמור להחליט מחר האם להאריך עוד את חופשתו או להשעותו עד לגמר ההליכים בעניינו.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "איננו נוהגים להתייחס לניחושים של התקשורת".