"דמי חנוכה": ההפתעה המרגשת ללוחם שארנקו נגנב

חייל שרצה לקנות מאפים בנהריה גילה כי ארנקו נעלם, אך בזכות נדיבותו של בעל המאפייה הוא הרוויח בגדול. הפוסט בו שיבח את העסק הפך לויראלי וזכה לתגובות רבות ומחחמות הלב. ואיך בעל המאפייה מסביר את מעשיו? "החיילים הם כמו הילדים שלי"

המתנה שקיבל החייל (פייסבוק)

עומר דרורי, לוחם צה"ל בן 19 מהרצליה, בסך הכל רצה לקנות אתמול (ראשון) כמה מאפים בתחנת הרכבת בנהריה. כששלח את ידו להוציא את הארנק, הוא גילה שזה נגנב. למרות זאת, הסוף היה מתוק ומרגש - בעזרתו של בעל מאפייה נדיב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ירדתי מהתחנה על מנת לעשות כמה סידורים, ובדרך ראיתי בית קפה מאפייה שקוראים לה 'טריקולד', עם כמה מאפים שקרצו לי מהחלון", הוא כתב בפוסט שאלפים שיתפו ברשת. "אני נכנס, בוחר כמה מאפים שנראו לי טוב, בא לשלם ומגלה שהארנק לא עליי . אני מתנצל ממש על הסיטואציה , מבקש להשאיר שם את התיק המפוצץ שלי בחנות ורץ בספרינט חזרה לתחנה לחפש את הארנק".

דרורי ציין כי לאחר חצי שעה של חיפושים ותשאול של כל האנשים בתחנה, הוא מצא את הארנק זרוק בפח אשפה מרוקן מכל הכסף שהיה בו - כ-300 שקל. לאחר מכן הוא חזר למאפייה וסיפר לבעלים מה קרה.  "שאלו אותי אם מצאתי וסיפרתי להם שמצאתי אותו, אבל בלי כל הכסף שהיה לי ולכן אני מתנצל אבל אין לי איך לשלם לזוג הנחמד", הוא תיאר.

הפסוט שפרסם החייל (פייסבוק)

"אחרי שממש התעקשו שאקח את השקית (אותה הם תוך כדי המשיכו למלא), לקחתי אותה , שמתי אותה בתיק והודיתי להם מאד על היחס שלהם. הם חייכו אליי בחזרה וכל הזמן הודו לי", הוסיף דרורי.

בעל המאפייה: "החיילים הם כמו הבנים שלי"

זמן לא רב עבר, הוא הוציא את המאפים מהתיק ומתחיל לאכול ופתאום מוצא שטר של 200 שקלים בשקית המאפים, מה שריגש אותו מאוד. דרורי מיד הבין כי בעל המאפייה הוא זה שהכניס לו את הכסף לשקית. "לדעתי מעשים טובים כאלה שנעשים בלי יותר מדי רעש עם כוונה באמת טהורה , צריכים לקבל באמת את ההערכה וההוקרה הראויה", הוא כתב.

איך בעל המאפייה הנדיב מסביר את הסיפור? "זה היה באהבה גדולה ובשקט", סיפר לחדשות 2 Online, "חיילים זה כמו הבנים שלי. אבד לו הארנק ולקחו לו את הכסף אז הוא קיבל דמי חנוכה, כל אדם צריך להתנהג ככה, אנו צריכים לדאוג לחיילים ששומרים עלינו".

גולשים רבים התרגשו מהסיפור ושיתפו אותו. "כיף לדעת שיש אנשים כאלה, זה סיפור מאוד מרגש ודוגמא לישראלי היפה", כתבו בין היתר.