במועצת העיר רמת גן זועמים: "ראש העירייה מנסה להשפיע על חקירתו"

באחרונה הודיע ראש עיריית רמת גן ישראל זינגר לחברי המועצה כי המפכ"ל לשעבר דודי כהן הועסק כיועץ לענייני הרכבת הקלה בעיר. אלא שבמועצה זועמים: "זינגר מנסה להשפיע על מהלך חקירתו באמצעות העסקת מקורבים לבכירים המכהנים כעת במשטרה". עיריית רמת גן בתגובה: "הניסיונות לקשור בין הדברים אינם ראויים לתגובה"

דודי כהן, ארכיון (חדשות 2)

המינוי שמסעיר את מועצת העיר: עיריית רמת גן החלה להעסיק את מפכ"ל המשטרה לשעבר דודי כהן בתור יועץ לעבודות הרכבת הקלה בעיר. אלא שגורמים בעיר טוענים כי העסקתו של כהן נובעת ממניעים אחרים לגמרי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במסמך ששלח ראש העירייה ישראל זינגר, שבימים אלו מתנהלת נגדו חקירה משטרתית, נכתב לחברי מועצת העיר כי המפכ"ל לשעבר יקבל 50 אלף שקלים בחודש, המסתכמים בכ-600 אלף שקלים לשנה, לא כולל מע"מ עבור הייעוץ המדובר. המפכ"ל לשעבר כהן מכהן כיום כבעלים של חברת scope יחד עם תנ"צ בדימוס ג'קי בריי.

הרכבת הקלה, ארכיון (אסף שילה)

חברי אופוזיציה במועצת העיר רמת גן טוענים כי עצם העסקתם של השניים היא בגדר בניסיון של ראש העיר להשפיע על החקירה נגדו באמצעות העסקת מקורבים לבכירים המכהנים כעת במשטרה. באופוזיציה הסבירו את טענתם בכך שלכהן ולבריי אין ניסיון מיוחד בטיפול בנתיבי תנועה ותחבורה.

כשהתבקש להגיב בנושא, דחה המפכ"ל לשעבר כהן את הטענות נגדו ואמר כי אין לו שום כוונה להגיב בנושא. "לא מעניין אותי מה חושבים ומה אומרים, בכל דבר ועניין יש לפנות לדוברת העירייה".

מעיריית רמת גן נמסר בתגובה: "פועלה של חברת scope, בשיתוף משטרת ישראל, הוא שהצליח לעצור את תופעת פקקי התנועה שנראו בשבועות האחרונים באמצעות פעילות מאומצת, מקצועית והדוקה שלהם מול הגורמים הרלוונטיים. כל ניסיון לקשור בין עברם של ראשי החברה לבין גורמים אחרים אינו ראוי לתגובה".