אלשיך: "יותר אזהרות, פחות דוחות"

בכינוס מיוחד שערך המפכ"ל החדש רנ"צ רוני אלשיך לקציני המשטרה הבכירים, הוא ביקש להבהיר את יעדיו החדשים ואת ציפיותיו. בין השינויים, הורה אלשיך להמעיט בחלוקת דוחות באופן אוטומטי לאזרחים ולהסתפק באזהרה כשניתן

"עלינו להשיג את אמון הציבור". אלשיך (מרים אלסטר, פלאש 90)

מפכ"ל המשטרה, רב ניצב רוני אלשיך, שנכנס רק בסוף השבוע האחרון לתפקידו, זימן היום (ראשון) לכנס ראשון מסוגו את כל בכירי המשטרה מדרגת סגן ניצב ומעלה במכללה הלאומית לשוטרים בבית שמש, שבו הציג בפניהם את תכניותיו החדשות לארגון. "זכות הקיום שלנו היא באמון הציבור", הבהיר אלשיך לבכירים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בכנס הציג אלשיך לשוטרים את הדרכים שבאמצעותן ניתן לדעתו להגביר את אמון הציבור. "במקרים רבים אפשר וצריך להתריע ולהזהיר, ולא למהר לרשום דוחות לאזרח", אמר. "כמו כן הנוכחות הרגלית של השוטרים ברחובות כתנאי למניעה היא נחוצה".

אלשיך קרא להימנע מפרסום שמות היחידות המטפלות בתיקי חקירה כשניתן להסתפק בקרדיט "משטרת ישראל", ובכך הוא רומז שניתן יהיה להיאבק במגמת ההדלפות ובניסיון העיתונאים לתגמל גורמים על הדלפות. "מי ששמו יפורסם - תהיה לו בעיה", הבהיר המפכ"ל. כמו כן הוא הוסיף כי מעתה, בדיקות הפוליגרף במשטרה ייעשו על ידי קבלנים חיצוניים - עיקרון שעל מנת לשנותו יש צורך בשינוי החוק.

מחר תיערך ישיבת סגל הפיקוד הבכיר במחוז חוף בהשתתפותו, לראשונה מאז כניסתו של אלשיך לתפקיד.