הנהלים החדשים של המפכ"ל החדש: פוליגרף חיצוני - ובלי קרדיטים

רנ"צ רוני אלשיך, שנכנס לתפקידו בסוף השבוע האחרון, כינס את קציני המשטרה הבכירים - ושטח בפניהם את תכניותיו ואת היעדים שהוא מציב לתקופת כהונתו. מן המידע שהודלף מהמפגש עולה כי אלשיך הורה לערוך בדיקות פוליגרף לשוטרים על ידי קבלנים חיצוניים בלבד - ובנוסף, הורה שלא לפרסם שמות קצינים ויחידות המטפלים בחקירות

מתחיל לעשות סדר. המפכ"ל אלשיך (מרים אלסטר, פלאש 90)

הנהלים החדשים של אלשיך לשוטרים: המפכ"ל החדש, רנ"צ רוני אלשיך, שנכנס רק בסוף השבוע לתפקידו, זימן היום (ראשון) לכנס ראשון מסוגו את כל בכירי המשטרה מדרגת סנ"צ ומעלה במכללה הלאומית לשוטרים בבית שמש, שבו שטח בפניהם את תכניותיו ואת היעדים שהוא מתווה לארגון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

היום נפגש המפכ"ל החדש עם כל מפקדי תחנות המשטרה בארץ לשיחת היכרות. לפי שעה, הוחלט במטה הארצי שלא לדברר את פגישותיו הראשונות של מפכ"ל המשטרה עם קציני הארגון - ונמסר כי מדובר במפגשים פנימיים.

מן המידע שדולף מהפגישה העיקרית הראשונה עולה בין השאר שהמפכ"ל הבהיר כי מעתה, בדיקות הפוליגרף במשטרה ייעשו על ידי קבלנים חיצוניים - עיקרון שעל מנת לשנותו יש צורך בשינוי החוק.

עוד נודע כי אלשיך הורה לשוטרים שלא לפרסם יותר בתקשורת את שמות היחידות ושמות הקצינים הנוגעים הדבר שמטפלים בתיקי חקירה, אלא אך ורק "משטרת ישראל". המפכ"ל הבהיר לשוטרים כי "מי ששמו יפורסם - תהיה לו בעיה".

בכך, למעשה, מתכוון אלשיך למנוע הדלפות והתפארות עצמית בהישגים שונים של ראשי היחידות והצוותים. מחר תיערך ישיבת סגל הפיקוד הבכיר במחוז חוף בהשתתפותו, לראשונה מאז כניסתו של אלשיך לתפקיד.