תפילה לחשודים ברצח המשפחה הפלסטינית: "שיעמדו בעינויים"

בכמה בתי כנסת ביו"ש וגם בי-ם הופץ לפני השבת נוסח תפילה למען שחרור החשודים היהודים ברצח בני משפחת דוואבשה שנעצרו ע"י השב"כ. "מי ייתן והקב"ה יוציאם מאפלה לאורה מחושך לגאולה", נכתב בתפילה. "משופטים עויינים וחוקרים מכים ומרביצים לחירות"

בית משפחת דוואבשה, ארכיון (מרים אלסטר, פלאש 90)

העצורים היהודים החשודים ברצח משפחת דוואבשה בכפר דומא קיבלו בסוף השבוע חיזוק גם בתוך בתי כנסת. בנוסח תפילה שהופץ בכמה בתי כנסת ביהודה ושומרון, בעיקר במאחזים המזוהים עם החשודים, וגם בירושלים, נקראו המתפללים לברך את אלה שעומדים "בעינויים במרתפי השב"כ".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"מי שברך אבותינו אברהם, יצחק ויעקב, משה ואהרון, דוד ושלמה הוא יברך העצורים בשב"כ כעת", נכתב בנוסח שנאמר בכמה בתי כנסת. בברכה מופיעים שמם של העצורים, שפרטיהם עדיין אסורים לפרסום.

"וישלח להם אורה וברכה וישועה מתוך מרתפי השב"כ",  נכתב בתפילה. "מי ייתן ויעמדו בעינויים ובהתעללות ויתאזרו בעוז וגבורה והקב"ה יוציאם מאפלה לאורה, מחושך לגאולה, משופטים עויינים וחוקרים מכים ומרביצים לחירות שלמה וחיים טובים ארוכים ומאושרים".

"נפש אכפתית ודואגת"

רוב בני משפחותיהם של החשודים מכחישים את המעשים המיוחסים להם. בריאיון ל"פגוש את העיתונות" אתמול (שבת) דחתה חמותו של אחד החשודים המרכזיים את הטענות כי היה מעורב ברצח ואף חשפה, לטענתה, פרטים על מעצרו.

"הדרך שלו בלי שום ספק היא לא דרך של אלימות", אמרה קרובת המשפחה של העצור. "הוא בחור מאוד נעים, בחור עדין ורגיש. יש לו נפש מאוד אכפתית ודואגת. כל מה שמעניין אותו זה ללמוד תורה וקודש, בזה הוא מתמקד. כל האירוע הזה לא קשור אליו".

היא תיארה בפרטים את מעצר החשוד. "הוא נעצר כשיצא מהרכב שלו", סיפרה. "לפתע התנפלו עליו 10-15 אנשים לבושים בבגדים אזרחיים. הם נתנו לו אגרוף בבטן והשכיבו אותו על הרצפה. כל זה בלי להסביר לו למה".

פרקליטו של החשוד עו"ד איתמר בן גביר מחה גם הוא על תנאי מעצרו של החשוד. "העלימו אותו במרתפי שירות הביטחון הכללי", אמר. "אפילו לחלק מהדיונים בבית המשפט לא מביאים אותו. השב"כ חצה גבולות אדומים. הוא לא מאפשר לנו להיפגש איתו ולבדוק מה מצבו".

אחרי שבתחילת השבוע שעבר הותר לפרסום על התפתחות בחקירה הקשורה לטרור יהודי, לקראת סוף השבוע צומצם מעט צו איסור הפרסום. כעת מותר רק לומר כי נעצרו מספר צעירים החשודים ברצח של שלושת בני המשפחה הפלסטינית, אך לא לפרסם את זהותם ואת פרטי חקירתם.