גם בקור: אלפים הפגינו נגד מתווה הגז

מזג האוויר הקפוא לא הרתיע אלפים מלצאת לשורה של הפגנות ברחבי הארץ נגד המתווה מעורר המחלוקת. המפגינים ממתינים לעדותו של רה"מ נתניהו בפני ועדת הכלכלה בהמשך השבוע ומתכננים מחאה נוספת - גם מחוץ לכנסת

מפגן כוח נוסף של המתנגדים למתווה הגז: אלפים יצאו לרחובות ברחבי הארץ, באחד הימים הקרים השנה. המטרה: להביע את מחאתם נגד מתווה הגז שצפוי להיות מאושר בקרוב, מתווה שלטענתם "גוזל את משאב הטבע העיקרי של המדינה". המפגינים נשאו שלטים שעליהם נכתב בין היתר: "עצרו זה שוד" ו-"המתווה מסכן את ישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

זה כבר הפך לדבר שבשגרה: אלפי בני אדם יוצאים מדי שבוע בשורה של מוקדים ברחבי הארץ, כדי למחות נגד המתווה מעורר המחלוקת. גם אמש התקיימו ההפגנות בראש פינה, נהריה, קיסריה, מודיעין ואשדוד. ההפגנה המרכזית התקיימה בתל אביב, שם יצאו הצועדים מכיכר הבימה לקריית הממשלה בעיר.

המפגינים בקריית שמונה, הערב (מטה מאבק הגז)

יצאו גם בקור למחאה (מטה מאבק הגז)

הטריגר העיקר להפגנה - העדות הצפויה של ראש הממשלה בנימין נתניהו בפני ועדת הכלכלה, עדות שהמפגינים ממתינים לה כבר חודשים. הם ביקשו אישור להיכנס לדיונים על מנת להשמיע את קולם, אך לפי שעה טרם קיבלו את האישור. לכן מתכוונים המפגינים לקיים הפגנה גם ביום שלישי הקרוב - מחוץ לכנסת.

הפגנות נגד מתווה הגז בכפר יונה (מטה מאבק הגז)

״ביום הכי קר בשנה, אלפי אזרחים יצאו מהבית להפגין בעד הצדק והאמת, בעד עתיד טוב יותר ונגד שיטות ההון-שלטון שמעבירות את משאבי הטבע הנדירים באופן מופקר לידי קומץ טייקונים", טענו ראשי המאבק. "הכוח האזרחי הגדול הזה שמפגין כבר שבועות ארוכים ברחבי ישראל, הוא מה שיעצור את שוד הגז".