"לא מאמין שהנכד שלי עשה את זה"

סבו של אחד החשודים במעורבות בהצתת בית דוואבשה בדומא ורצח שלושת בני המשפחה דוחה את האפשרות שנכדו קשור לפרשה: "הוא לא נראה לי שייך לעניין הזה בכלל; גם עכשיו, כשעצרו אותו, אני עדיין לא מאמין"

גם לאחר שהותר לפרסום אודות מעצרם של מספר חשודים במעורבות ברצח משפחת דוואבשה בדומא - חלק מבני משפחות החשודים מסרבים להאמין למיוחס להם ואף טוענים להתעמרות של המערכת. בשיחה עם חדשות 2 דחה סבו של אחד החשודים את האפשרות שנכדו קשור לפרשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הוא תמיד נראה לי לא שייך לעניין הזה", אמר הסב. "הוא אוהב את העבודה, את המעש, לא נראה לי שהוא שייך לעשות דברים כאלה, לכן בכלל לא חשבתי על זה. גם עכשיו כשעצרו אותו אני עדיין לא מאמין".

אשתו של עצור נוסף טענה כי אנשי שב"כ ומשטרה שעצרו את בעלה הפעילו אלימות מופרזת. "הסעתי את בעלי לישיבה שלו בירושלים וכשהוא יצא מהרכב התקדמו אליו שני אנשים", סיפרה. "אחד הכניס לו אגרוף בבטן, קיפל אותו והשני התנפל עליו ואז הגיעו עוד המון אנשים, הכו אותו באגרופים וגררו אותו לניידת".

"יש חשש ממשי ואמיתי לשלומו", הוסיף עו"ד איתמר בן גביר המייצג את החשוד. "במהלך מעצרו שוטרים פצעו אותו. התנהגות חוקרי השב"כ ומשטרת ישראל מנוגדת לחוק. בעשרות מקרים נעצרו פעילי ימין, עברו חקירות קשות ושוחררו ללא הגשת כתב אישום. מעניין לאן נעלמו אנשי זכויות האדם ושוחרי הדמוקרטיה שממלאים פיהם מים נוכח הפגיעה במרשי ובעצורים הנוספים".

(מרים אלסטר / פלאש 90)

(מרים אלסטר / פלאש 90)

"אחמד מספר שהוא חולם על הוריו"

אחמד דוואבשה, ששכל את שני הוריו ואת אחיו התינוק בהצתת בית המשפחה בדומא, הוא הניצול היחיד מהשריפה. גם היום, ארבעה חודשים אחרי הרצח, הוא עדיין מאושפז בבית החולים שיבא בתל השומר. היום ביקר אותו ח"כ יוסף ג'בארין (הרשימה המשותפת) וסיפר כי בן ה-5 עדיין לא יודע כי איבד את כל בני משפחתו.

סבו של אחמד, חוסיין, סיפר כי נכדו החל לאחרונה לחלום על שני הוריו בלילות. בקרוב הוא צפוי לעבור למחלקת השיקום בבית החולים. "הסב אמר לי שאינו מסוגל היום לראות את הרוצחים ששרפו את שלושת בני המשפחה", אמר ג'בארין, ששוחח עמו על ההתפתחות הדרמטית בחקירה.

הצעירים החשודים במעורבות נעצרו בימים האחרונים בצו מנהלי והועברו לחקירה. הם חשודים בהשתייכות להתארגנות טרור יהודית ובביצוע פיגועי טרור. "במסגרת חקירות אלה נבדקים חשדות קונקרטיים סביב הפיגוע הקשה שארע בכפר דומא", נמסר היום. החקירה מתנהלת תוך שיתוף פעולה בין שירות הביטחון הכללי, משטרת ישראל ופרקליטות המדינה. חלק מפרטי החקירה עדיין אסורים לפרסום בשלב זה.

שלושת בני משפחת דוואבשה נהרגו כאשר אלמונים השליכו בקבוק תבערה לעבר הבית בחודש יולי: מותו של הילד עלי נקבע במקום. ההורים פונו במצב אנוש לבית החולים, אך כעבור מספר שבועות נאלצו הרופאים לקבוע את מותם.