"אחמד מספר שהוא חולם על הוריו"

ההתפתחות בפרשת ההצתה בדומא: בבית החולים עדיין מאושפז אחמד דוואבשה (5), ש"עדיין אינו יודע על האסון שהתרחש", שבו נספו שני הוריו ואחיו התינוק. סבו, חוסיין, סיפר: "אני לא מסוגל לראות את הרוצחים ששרפו את המשפחה"

בית משפחת דוואבשה (מרים אלסטר / פלאש 90)

שעות לאחר שהותר לפרסום כי נעצרו חשודים במעורבות ברצח שלושת בני משפחת דוואבשה בכפר דומא, ביקר ח"כ יוסף ג'בארין (הרשימה המשותפת) את אחמד דוואבשה - הניצול היחידה מההצתה שגבתה את חיי בני משפחתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גם היום (חמישי), ארבעה חודשים לאחר הרצח, אחמד בן ה-5 עדיין אינו יודע כי שכל את אביו סעד, אמו ריהאם ואחיו הקטן עלי. סבו של אחמד, חוסיין, סיפר לח"כ ג'בארין כי לאחרונה נכדו חולם על שני הוריו בלילות.

אחמד דוואבשה מאושפז עדיין בבית החולים שיבא בתל השומר. "אני ניגש לראות את ההתקדמות במצבו הרפואי של אחמד, שיעבור בקרוב למחלקת השיקום בבית החולים", אמר ג'בארין, שאף שוחח עם הסב על ההתפתחויות הדרמטיות בחקירת האירוע.

"הוא אמר לי שאינו מסוגל היום לראות את הרוצחים ששרפו את שלושת בני המשפחה", אמר ג'בארין. "הוא הוסיף שגם כשיתאפשר לו להיות נודח במשפט נגד החשודים, יהיו לו מאוד קשה רגשית להיות באולם".

סעד, ריהאם ועלי דוואבשה

אשתו של אחד מהעצורים טענה כי אנשי שב"כ ומשטרה שעצרו את בעלה הפעילו אלימות מופרזת. "הסעתי את בעלי לישיבה שלו בירושלים וכשהוא יצא מהרכב התקדמו אליו שני אנשים", סיפרה. "אחד הכניס לו אגרוף בבטן, קיפל אותו והשני התנפל עליו ואז הגיעו עוד המון אנשים, הכו אותו באגרופים וגררו אותו לניידת".

לדבריה, כוחות הביטחון מנעו ממנה לצלם את האירוע ואף החרימו מצלמות אבטחה שתיעדו את המעצר. "אם זה מה שהם עושים לעיני כל, מה הם עושים כשאף אחד לא רואה, במקום שבו אף אחד לא יכול להגיד להם שום דבר?".

"יש חשש ממשי ואמיתי לשלומו", הוסיף עו"ד איתמר בן גביר המייצג את החשוד. "במהלך מעצרו שוטרים פצעו אותו. התנהגות חוקרי השב"כ ומשטרת ישראל מנוגדת לחוק. בעשרות מקרים נעצרו פעילי ימין, עברו חקירות קשות ושוחררו ללא הגשת כתב אישום. מעניין לאן נעלמו אנשי זכויות האדם ושוחרי הדמוקרטיה שממלאים פיהם מים נוכח הפגיעה במרשי ובעצורים הנוספים".

מספר צעירים נעצרו 

הצעירים החשודים במעורבות נעצרו בימים האחרונים בצו מנהלי והועברו לחקירה. הם חשודים בהשתייכות להתארגנות טרור יהודית ובביצוע פיגועי טרור. "במסגרת חקירות אלה נבדקים חשדות קונקרטיים סביב הפיגוע הקשה שארע בכפר דומא", נמסר היום.

החקירה מתנהלת תוך שיתוף פעולה בין שירות הביטחון הכללי, משטרת ישראל ופרקליטות המדינה. חלק מפרטי החקירה עדיין אסורים לפרסום בשלב זה.

שלושת בני משפחת דוואבשה נהרגו כאשר אלמונים השליכו בקבוק תבערה לעבר הבית בחודש יולי: מותו של הילד עלי נקבע במקום. ההורים פונו במצב אנוש לבית החולים, אך כעבור מספר שבועות נאלצו הרופאים לקבוע את מותם.