פרס "אות הידידות החברתי" יוענק לחיים ריבלין

ריבלין, ששימש עד לאחרונה ככתב הרווחה וכעת הוא כתב התחקירים של חדשות 2, זכה בעבר בפרס סוקולוב - וכעת הוא צפוי לקבל פרס נוסף, מטעם הקרן לידידות. בין תחקיריו הבולטים לאחרונה: דוח מפרץ הסרטן הגנוז והגילויים על המכרז הבעייתי של גל הירש

חיים ריבלין (חדשות 2)

כתב חדשות ערוץ 2, חיים ריבלין, זכה בפרס "אות הידידות החברתי" לשנת 2015. ריבלין, חתן פרס סוקולוב לשנת 2011, היה עד לאחרונה כתב הרווחה וכעת הוא כתב התחקירים של חברת החדשות. הפרס יוענק לו מטעם "הקרן לידידות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הבחירה נעשתה על ידי מועצת העיתונות שהמליצה על ריבלין כראוי לפרס, אשר ניתן לגופים ולאישים שנמצא כי תרמו בתחומם לשיפור ולקידום החברה הישראלית, ובלטו בשנה החולפת בעשייתם החברתית בתחומי הליבה של "הקרן לידידות" – עלייה, קליטה, עוני וביטחון. 

ריבלין, חתן פרס סוקולוב לתקשורת אלקטרונית לשנת 2011, חתום על שורת הישגים עיתונאיים בולטים בתחומי החברה והרווחה בשנת 2015. בין השאר פרסם סדרת כתבות על תנאי העסקתם של עובדי הקבלן, תחקירים מחדלי הדיור הציבורי - מכירת דירות לעמותות המזוהות פוליטית עם שר השיכון לשעבר ושיפוץ דירות הנופש של עובדי עמידר מחשבון תקציב הדיור הציבורי; תחקיר על מחדלי בטיחות בענף הבנייה; תנאי המגורים הקשים של עולי אתיופיה במרכזי הקליטה ועוד.

כמו כן חשף ריבלין כיצד קיבלה חברה בבעלותו של גל הירש, אז המועמד למפכ"ל, עבודות בשווי מיליוני שקלים לפינוי נפלים מחוף הים בראשל"צ, זאת ללא מכרז ומבלי שהיה לה ניסיון כלשהו בתחום. התחקיר הביא לפסילת מועמדותו של הירש לתפקיד המפכ"ל, ולפתיחה בחקירת משטרה.

לאחרונה חשף ריבלין במסגרת "תחקיר המפרץ המזוהם" נתונים ראשונים ממחקר אפידמיולוגי שנערך באוניברסיטת חיפה ולפיהם יש מוקדים מובהקים לתחלואה עודפת בסרטן סביב מפרץ חיפה שמקורה במפעלים מזהמים. במסגרת התחקיר הובאו עדויות על ניסיונות להשתקת הממצאים וכך עדויות על קשר לכאורה בין תרומות שמעבירים המפעלים לבית החולים רמב"ם לחששם של רופאים להתבטא בנושא 

לצד ריבלין זכו השנה בפרס "אות הידידות החברתי" חה"כ לשעבר פנינה תמנו שטה - על פעילותה לקידום צעירים בני העדה האתיופית, וכן השחקנית והזמרת אניה בוקשטיין על קידום מודעות לנושא הגיור ומעמדם של עולים יוצאי חבר העמים. מעמד קבלת הפרס, המוענק על ידי "הקרן לידידות" ייערך ביום א' ה-13 בדצמבר, במרכז עינב בתל אביב, באירוע לסיכום שנת פעילות הקרן במהלך חג החנוכה. 

אנו בחדשות ערוץ 2 גאים בחיים ריבלין ובהישגיו ומברכים אותו על העשייה העיתונאית הפורייה כחברת החדשות המובילה בישראל נמשיך להביא לצופינו את מיטב התכנים החדשותיים.