טביעת חותם נדירה התגלתה בירושלים

הנשיא ריבלין ביקר באתר החפירות הארכיאולוגיות בעיר דוד בירושלים כדי לחזות בחותם הנדיר של המלך חזקיהו. "גילוי שכזה מחזק את תחושת השייכות שלנו אל בני עמנו שחיו כאן לפני שנים רבות", אמר

"תגלית מסעירה" (קובי גדעון לע"מ)

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ביקר היום(רביעי) באתר החפירה בעיר דוד, שם התגלתה טביעת חותם של המלך חזקיהו משנת 698-727 לפני הספירה. הטביעה התגלתה בחפירות של האוניברסיטה העברית בירושלים, למרגלות הכותל הדרומי. הנשיא, שעודכן בדבר הממצא הנדיר והמיוחד, ביקש לראותו במו עיניו ונסע אל האתר ב"ארמון המלך דוד" בגן הלאומי עיר דוד שליד הכותל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לאחר סיור קצר במקום החפירה, הוצג לריבלין הממצא והוא שוחח עם הצוות האחראי על האתר. "זוהי תגלית מסעירה," אמר. "היא מרגשת אותי במיוחד כירושלמי בן ירושלמים". הנשיא הוסיף כי "ההיסטוריה של העיר מורכבת מתגליות שכאלה, שעמדו במבחן ההיסטוריה, ושמוכיחות לעולם כולו כי רק פה יכולנו לבנות את ביתנו. גילוי שכזה מחזק את תחושת השייכות שלנו אל בני עמנו שחיו כאן לפני שנים רבות".

צוות החפירה, בראשות ד"ר אילת מזר מהמכון לארכיאולוגיה של האוניברסיטה העברית, סיפר לנשיא על המיקום בו אותר החותם והציג לו את הכיתוב "לחזקיהו [בן] אחז מלך יהודה" החרות עליו.דמותו של המלך חזקיהו ומעשיו מתוארים במקרא ובכתבים של מלכי אשור. "חותמו של מלך בדרך כלל נשאר מופקר לשיפוט ההיסטוריה", הוסיף הנשיא. "וחזקיהו אכן נזכר כמלך של ריבונות איתנה ושל החלטות אמיצות".